Kibic Romy skazany na 3,5 roku więzienia za brutalne pobicie fana Liverpoolu

Krzysztof Sobczak
28.02.2019 16:56
Kibic Romy skazany na 3,5 roku więzienia za brutalne pobicie fana Liverpoolu
fot. PAP/EPA

Kibic Romy Simone Mastrelli został skazany przez sąd w Preston na 3,5 roku pozbawienia wolności za ciężkie pobicie fana "The Reds" Seana Coxa przed ubiegłorocznym półfinałem Ligi Mistrzów. Mężczyzna przyznał się do winy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sean Cox został zaatakowany przed jednym z pubów w Liverpoolu i od kwietnia przebywa w szpitalu, obecnie w Dublinie. Po otrzymaniu kilku ciosów doznał urazów głowy, a jego stan lekarze określali jako krytyczny. Udało się go uratować, ale jak mówił sędzia ogłaszając wyrok, "mało prawdopodobne jest, by 53-latek, ojciec trojga dzieci, był w stanie samodzielnie funkcjonować".

- Przed tym brutalnym i okrutnym atakiem mój tata był sprawnym i pewnym siebie mężczyzną, człowiekiem uczciwym z ogromną pasją do życia. Ostatnie miesiące, w tym jego urodziny i Boże Narodzenie, spędziliśmy przy jego łóżku w szpitalu. Chcielibyśmy, aby już był w domu - mówiła w sądzie córka Seana, Shauna Cox.

Simone Mastrelli skazany

Wcześniej we Włoszech skazano innych chuliganów biorących udział w zajściu, ale to nie oni byli bezpośrednio zaangażowani w brutalne pobicie Seana Coxa. Winnym czynu uznano Simone Mastrelliego, który dzień po meczu powrócił do kraju i został ujęty dopiero w październiku 2018 roku. Następnie strona angielska wystąpiła o ekstradycję, którą sfinalizowano w ubiegłym miesiącu.

Legendy Liverpoolu mają rozegrać mecz w Dublinie, a cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Seana Coxa.

RadioZET.pl/Sky Sports/talksport/KS