Piotr Stokowiec zaprezentowany w roli trenera Lechii Gdańsk

Andreas Nicolaides
05.03.2018 17:00
Piotr Stokowiec
fot. Twitter Lechia Gdańsk

Piotr Stokowiec został w poniedziałek trenerem piłkarzy Lechii Gdańsk. Niespełna 46-letni szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w sobotę Walijczyka Adama Owena. To 14. roszada w klubach polskiej ekstraklasy od początku sezonu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Oficjalny komunikat Lechii Gdańsk:

Piotr Stokowiec to były piłkarz, który w swoim dorobku ma rozegranych 131 meczów w Ekstraklasie, w których zdobył osiem bramek. W najwyższej klasie rozgrywkowej Stokowiec grał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Śląsku Wrocław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz Polonii Warszawa. W swojej karierze Piotr Stokowiec występował również w klubach z Danii i Norwegii.

Swoją karierę trenerską nowy szkoleniowiec Lechii Gdańsk rozpoczął w Wigrach Suwałki, gdzie pełnił rolę grającego trenera. Następnie był asystentem Pawła Janasa w Widzewie Łódź oraz w Polonii Warszawa. W 2012 roku objął funkcję pierwszego trenera Polonii. W Ekstraklasie prowadził również Jagiellonię Białystok, a w latach 2013 – 2017 był szkoleniowcem Zagłębia Lubin, z którym w sezonie 2015/2016 zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie i grał w europejskich pucharach.

Wraz z Piotrem Stokowcem do sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk dołączają Łukasz Smolarow w roli drugiego trenera oraz Jarosław Bako, który będzie pełnił funkcję trenera bramkarzy.

- Cel podstawowy to zapewnienie sobie utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Mamy dobrych zawodników w drużynie i na pewno stać nas na wyższe miejsce w tabeli niż obecnie zajmowane. Najważniejsza jest ciężka praca i taką atmosferę będę chciał wprowadzić w szatni - powiedział Piotr Stokowiec.

Stokowiec podpisał kontrakt z Lechią do 30 czerwca 2020 r.

RadioZET.pl/Lechia Gdańsk/PAP/AN