Boniek rozważał też innego polskiego trenera. Ogromne zaskoczenie!

Andreas Nicolaides
12.07.2018 17:11
Zbigniew Boniek
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jak się jednak okazało, Zbigniew Boniek brał też pod uwagę kandydaturę innego polskiego trenera, który na co dzień pracuje w Ekstraklasie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kulisy wyboru nowego trenera biało-czerwonych zdradził Mateusz Borek w rozmowie z Weszło FM. Jak powiedział, prezes PZPN rozważał kandydaturę Piotra Stokowca. O ile można mówić, że zatrudnienie Brzęczka jest wielkim zaskoczeniem, tak angaż Stokowca mógłby wprawić kibiców w osłupienie.

Brzęczek nowym selekcjonerem. Pierwszy komentarz Bońka

Obaj mają doświadczenie trenerskie wyniesione tylko z Ekstraklasy, Brzęczek - w przeciwieństwie do Stokowca - jako zawodnik grał jednak w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał ponad 40 meczów. Był kapitanem reprezentacji olimpijskiej, która w Barcelonie zdobyła srebrny medal.

Po odejściu Adama Nawałki wydawało się, że Zbigniew Boniek postawi na trenera zagranicznego. W mediach padały znane w Europie nazwiska Slavena Bilica czy Cesare Prandelliego. Prezes PZPN postawił jednak na Polaka, który w poprzednim sezonie trenował Wisłę Płock.

Jerzy Brzęczek - kim jest nowy trener reprezentacji Polski? [KARIERA]

Prezentacja Jerzego Brzęczka w roli trenera reprezentacji Polski odbędzie się 23 lipca.

RadiOZET.pl/AN