Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Boniek rozważał też innego polskiego trenera. Ogromne zaskoczenie!

12.07.2018 17:11
sport

Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jak się jednak okazało, Zbigniew Boniek brał też pod uwagę kandydaturę innego polskiego trenera, który na co dzień pracuje w Ekstraklasie.

Zbigniew Boniek fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kulisy wyboru nowego trenera biało-czerwonych zdradził Mateusz Borek w rozmowie z Weszło FM. Jak powiedział, prezes PZPN rozważał kandydaturę Piotra Stokowca. O ile można mówić, że zatrudnienie Brzęczka jest wielkim zaskoczeniem, tak angaż Stokowca mógłby wprawić kibiców w osłupienie.

Brzęczek nowym selekcjonerem. Pierwszy komentarz Bońka

Obaj mają doświadczenie trenerskie wyniesione tylko z Ekstraklasy, Brzęczek - w przeciwieństwie do Stokowca - jako zawodnik grał jednak w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał ponad 40 meczów. Był kapitanem reprezentacji olimpijskiej, która w Barcelonie zdobyła srebrny medal.

Po odejściu Adama Nawałki wydawało się, że Zbigniew Boniek postawi na trenera zagranicznego. W mediach padały znane w Europie nazwiska Slavena Bilica czy Cesare Prandelliego. Prezes PZPN postawił jednak na Polaka, który w poprzednim sezonie trenował Wisłę Płock.

Jerzy Brzęczek - kim jest nowy trener reprezentacji Polski? [KARIERA]

Prezentacja Jerzego Brzęczka w roli trenera reprezentacji Polski odbędzie się 23 lipca.

RadiOZET.pl/AN

Oceń