Piłkarze izraelskiej drużyny zaatakowani przez polskich kiboli [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
03.08.2017 09:09
Hapoel Petah Tikva
fot. Facebook/Hapoel Petah Tikva

Piłkarze izraelskiej drużyny Hapoel Petah Tikva nie będą miło wspominać pobytu na zgrupowaniu w Polsce. Po środowym sparingu w Suchocinie zostali zaatakowani przez - jak twierdzą - kiboli Legii Warszawa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak wynika z relacji zamieszczonej na profilu facebookowym zespołu, graczom udało się uciec do hotelu, ale lekko ranni są dwaj przedstawiciele Hapoelu.

Zobacz także

- Po powrocie naszych piłkarzy do hotelu grupa zamaskowanych faszystów, którzy są fanami klubu Legia Warszawa, wtargnęła na boisko, próbując pobić członków zespołu szkoleniowego. Dwie osoby z naszej załogi, które zostały z tyłu, odniosły obrażenia - czytamy.

Według Izraelczyków, akcja była dobrze zaplanowana. Kibole czekali, aż policja, która ochraniała cały sparing, odjedzie sprzed hotelu. Media dodają, że atak miał podłoże rasistowskie i antysemickie.

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się już minister kultury i sportu Izraela. Domaga się on natychmiastowych i zdecydowanych kroków w celu złapania wszystkich sprawców. Jednego z nich złapali piłkarze.

- To było straszne. Przypominało sceny z najgorszych filmów. Izraelska grupa za granicą zawsze może być celem ataku - stwierdził jeden z graczy Hapoelu.

Na Facebooku pojawił się zapis monitoringu zajścia.

RadioZET.pl/WP.pl/KS