Zamknij

Siedmiu piłkarzy Pogoni Siedlce na dopingu. Klub surowo ukarany

11.07.2020 13:47
Pogoń Siedlce
fot. Beata Zawadzka/East News

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Pogoń Siedlce sześcioma ujemnymi punktami na sezon 2020/2021. To konsekwencja przyjmowania dopingu przez siedmiu piłkarzy siedlczan.

Sezon 2020/21 Pogoń Siedlce rozpocznie z sześcioma ujemnymi punktami. Taką karę nałożyła Komisja Dyscyplinarna PZPN za to, że siedmiu piłkarzy tego klubu w październiku skorzystało z niedozwolonego wspomagania farmakologicznego w postaci infuzji dożylnych.

W grudniu przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA) indywidualnymi, półrocznymi dyskwalifikacjami zostali ukarani sami piłkarze.

Piłkarze Pogoni Siedlce na dopingu. Klub ukarany ujemnymi punktami

Zgodnie z obowiązującą listą substancji i metod zabronionych niedozwolone są infuzje dożylne i (lub) iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych.

Po 30 kolejkach drugiej ligi Pogoń zajmuje ósme miejsce w tabeli i wciąż ma szansę na awans do pierwszej ligi. Bez względu na to, na którym poziomie zespół będzie rywalizował w sezonie 2020/21, przystąpi do niego z sześcioma ujemnymi punktami.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu