Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piłkarze PSG otrzymują nawet 1,5 miliona złotych za przywitanie się z kibicami

09.11.2018 12:39
sport

Półtora miliona złotych za zwykłą ludzką uprzejmość i dobre wychowanie? Dla przeciętnego zjadacza chleba jest to nie do pomyślenia, a właśnie na takie przywileje mogą liczyć piłkarze Paris Saint-Germain.

PSG fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed każdym meczem piłkarze zwyczajowo witają się z kibicami, a po ostatnim gwizdku dziękują im za doping. Tak jest w wielu klubach. Normalne ludzkie zachowanie w Paryżu ceni się jednak znacznie bardziej niż w innych miejscach na ziemi i przelicza się je na pieniądze.

I to niemałe pieniądze. Jak donosi Football Leaks, piłkarze PSG mają zapisane w kontraktach premie za powitanie i pożegnanie z fanami. W zależności od statusu w drużynie zarabiają z tego tytułu od 30 do 375 tysięcy euro. Tę największą kwotę otrzymuje Neymar, a zatem jednorazowo wpada do jego kieszeni ponad 1,6 mln zł.

PSG czeka na zwycięstwo w LM

Kibice PSG mają ostatnio sporo powodów do zadowolenia. Paryżanie od 2013 roku dzielą i rządzą w Ligue 1 [z przerwą na sezon 2016/2017, gdy mistrzem zostało AS Monaco - przyp. red.], ściągają największe gwiazdy futbolu z Neymarem i Kylianem Mbappe na czele i regularnie awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Sukces w Champions League wciąż jest jednak dla nich tylko wielkim niespełnionym marzeniem.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS 

Oceń