Piłkarze PSG otrzymują nawet 1,5 miliona złotych za przywitanie się z kibicami

Krzysztof Sobczak
09.11.2018 12:39
PSG
fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Półtora miliona złotych za zwykłą ludzką uprzejmość i dobre wychowanie? Dla przeciętnego zjadacza chleba jest to nie do pomyślenia, a właśnie na takie przywileje mogą liczyć piłkarze Paris Saint-Germain.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przed każdym meczem piłkarze zwyczajowo witają się z kibicami, a po ostatnim gwizdku dziękują im za doping. Tak jest w wielu klubach. Normalne ludzkie zachowanie w Paryżu ceni się jednak znacznie bardziej niż w innych miejscach na ziemi i przelicza się je na pieniądze.

I to niemałe pieniądze. Jak donosi Football Leaks, piłkarze PSG mają zapisane w kontraktach premie za powitanie i pożegnanie z fanami. W zależności od statusu w drużynie zarabiają z tego tytułu od 30 do 375 tysięcy euro. Tę największą kwotę otrzymuje Neymar, a zatem jednorazowo wpada do jego kieszeni ponad 1,6 mln zł.

PSG czeka na zwycięstwo w LM

Kibice PSG mają ostatnio sporo powodów do zadowolenia. Paryżanie od 2013 roku dzielą i rządzą w Ligue 1 [z przerwą na sezon 2016/2017, gdy mistrzem zostało AS Monaco - przyp. red.], ściągają największe gwiazdy futbolu z Neymarem i Kylianem Mbappe na czele i regularnie awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Sukces w Champions League wciąż jest jednak dla nich tylko wielkim niespełnionym marzeniem.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS