Zamknij

Koronawirus w Arce Gdynia: Zespół wraca do treningów

13.09.2020 16:19
Arka Gdynia wraca do treningów
fot. Piotr Matusewicz/East News

Zawodnicy Arki Gdynia powracają w poniedziałek do treningów. Po wykryciu koronawirusa u jednego z piłkarzy, niedzielny mecz trójmiejskiej drużyny w Łęcznej z Górnikiem został odwołany.

Jeden z zawodników Arki źle się poczuł w minionym tygodniu – był przeziębiony i miał podwyższoną temperaturę, a przeprowadzone badanie potwierdziło obecność koronawirusa. Z tego powodu żółto-niebiescy nie pojechali w sobotę rano na mecz do Łęcznej z Górnikiem, który miał się odbyć w niedzielę.

Takżę w sobotę Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął decyzję o odwołaniu spotkania Górnika z Arką. Niebawem powinien zostać podany nowy termin tej konfrontacji.

W poniedziałek gdynianie mają wznowić zajęcia.

- W klubie przeprowadzone zostały wywiady epidemiologiczne. Nie stwierdzono konieczności stosowania obowiązkowej kwarantanny dla całego zespołu. Jednocześnie pierwszy zespół został dopuszczony do wspólnych treningów – podano w klubowym komunikacie.

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowany na piątek mecz Arki z Miedzią Legnica odbędzie się w Gdyni zgodnie z terminarzem.

RadioZET.pl/PAP