Zamknij

Piłkarz z bliska splunął sędziemu w twarz. ZPN podał wysokość kary dla zawodnika

03.12.2021 15:56
Piłkarz z bliska splunął sędziemu w twarz. ZPN podał wysokość kary
fot. ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Zawodnik, który w meczu zielonogórskiej klasy A podszedł do sędziego i z bliskiej odległości splunął mu w twarz otrzymał karę od wydziału dyscypliny ZPN-u. Nie jest to dożywotnia dyskwalifikacja, której domagali się obrońcy arbitra, a jedynie 3-letnie wykluczenie oraz kara pieniężna.

Arbiter został zaatakowany 13 listopada, w 26. minucie meczu zielonogórskiej klasy A Cuprum Czciradz grał wówczas z Piastem Parkovią Trzebiechów. Do sędziego Wojciecha Ganczara podszedł zawodnik gospodarzy, który otrzymał czerwoną kartkę i po chwili napluł arbitrowi na twarz.

Jak napisał sędzia Rafał Rostowski w artykule na sport.tvp.pl, zgodnie z przepisami mecz został zakończony przedwcześnie z powodu czynnego znieważenia sędziego. Zawodnik jednak nie otrzymał dożywotniej kary, której wielu oczekiwało.

Piłkarz opluł sędziego. ZPN podał wysokość kary

Po procesie  Lubuski ZPN napisał, że zawodnik został ukarany za rażące niesportowe zachowanie i naruszenie nietykalności cielesnej. Piłkarz, który opluł sędziego został zdyskwalifikowany na 3 lata i otrzymał karę finansową, której wysokości nie podano.

– Taka kara nie zmienia moich planów. Skieruję sprawę na drogę sądową. To nie było zwykłe naruszenie nietykalności cielesnej. To było splunięcie. Prosto w twarz. W twarz sędziego – mówi Wojciech Ganczar w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

RadioZET.pl/PAB