Zamknij

Pierwsza taka czerwona kartka w historii futbolu: Sędzia był żałosny [WIDEO]

09.10.2019 19:53
kuriozalna czerwona kartka
fot. kadr z wideo

Darren Murray został pierwszym piłkarzem w historii, który po zmianie przepisów został wyrzucony z  boiska w trakcie schodzenia z murawy. Trener ekipy Glentoran nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra, którego decyzję uznał za „żałosną”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przypomnijmy, że od tego sezonu w piłce nożnej obowiązują nowe przepisy w sprawie dokonywania zmian w trakcie meczu. Kiedy piłkarz będzie zmieniony przez kolegę z drużyny, musi opuścić boisko przy najbliższej linii bocznej lub końcowej, żeby nie opóźniać gry.

Jednak Darren Murray postanowił przedłużać czas zejścia z murawy i pomimo uwag sędziego wybrał inną drogę. Wobec tego arbiter pokazał zawodnikowi drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu, a w konsekwencji czerwoną, przez co zmiana nie mogła dojść do skutku.

Murray razem ze swoim trenerem byli oburzeni zachowaniem sędziego. Mick McDermott, szkoleniowiec Glentoranu mówił wprost, że „występ sędziego był żałosny”, a sam arbiter nie podjął dobrej decyzji.

- Myślałem, że coś się stało, gdy schodził z boiska, ale nie byłem pewny. Jeśli dostajesz żółtą kartkę za coś takiego, to przepisy są nieco głupie. Ale z drugiej strony sędzia zrobił to, co musiał. To musi być bardzo trudne dla Glentoranu, to głupia czerwona kartka. Nikt nie wiedział, co się stało, dopóki arbiter techniczny tego nie wyjaśnił – podkreślił McDermott.

RadioZET.pl/thesun.co.uk, Twitter