Zamknij

Piłkarz wybrał grę dla rosyjskiego klubu. Surowa kara od federacji

Paweł Żurek
06.09.2022 19:29

Norweska Federacja Piłki Nożnej wraz z trenerem kadry Stale Solbakkenem podjęła decyzję o wykluczeniu z reprezentacji pomocnika Mathiasa Normanna za dołączenie do Dynama Moskwa.

Piłkarz Norwich wybrał grę dla Rosjan. Bardzo poważna kara od federacji
fot. Bildbyrån

Normann był do tej pory zawodnikiem Norwich, z którego wypożyczono go do rosyjskiego FK Rostow. Pomocnik wrócił z wypożyczenia z jednego rosyjskiego klubu, po czym trafił do drugiego – Dynama Moskwa. Na wybór 26-letniego zawodnika zareagowała norweska federacja, która wykluczyła go z kadry.

- Nie jest rolą federacji wypowiadanie się na temat wyboru klubu przez naszych zawodników, ale jesteśmy w wyjątkowej sytuacji. Cała norweska i europejska piłka jest zgodna co do tego, że należy wywierać presję na Rosję jako agresora w tym konflikcie zbrojnym. Wszystkie rosyjskie drużyny są wykluczone z międzynarodowych zawodów sportowych. Dlatego musimy podjąć zdecydowane kroki i Normann nie może reprezentować Norwegii na arenie międzynarodowej, gdy jednocześnie gra dla rosyjskiego klubu - uzasadniła w wydanym oświadczeniu Klaveness.

Mathias Normann wyrzucony z kadry

Dla kadry narodowej od swojego debiutu w 2019 roku 26-latek zagrał w 12 meczach. W tym czasie Norwegia nie zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy 2020 oraz mundial w Katarze.

W czerwcu Maciej Rybus po przenosinach z Lokomotiwu do Spartaka Moskwa został wykluczony przez PZPN z reprezentacji. W konsekwencji stracił szansę na udział w mistrzostwach świata w Katarze. Z kolei były piłkarz Dynama Moskwa, Sebastian Szymański, przeniósł się na ten sezon do Feyenoordu.

loader

RadioZET.pl/jjb/ af/PAP