Zamknij

Barcelona zapomniała o swoim piłkarzu? De Jong przejął jego numer

Marek Garus
25.07.2019 23:27
Alena
fot. ANDER GILLENEA/AFP/East News

FC Barcelona wzmocniła się przed nowym sezonem jednym z największych i najdroższych transferów w historii, Frenkiem De Jongiem. Przed podpisaniem kontraktu z Holendrem, kataloński klub obiecał zawodnikowi koszulkę z numerem 21, jednak zapomniał, że z taką liczbą na plecach gra już inny piłkarz "Blaugrany" - Carles Alena.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Carles Alena rozegrał w poprzedniej kampanii w barwach FC Barcelony 17 spotkań w La Liga, w których udało mu się zdobyć dwie bramki. Chociaż 21-latek jest jednym z obecnie najbardziej perspektywicznych zawodników "Blaugrany", klub Hiszpana nie popisał się w kontekście piłkarza przed zbliżającym się sezonem.

Carles Alena zły na klub. Frenkie De Jong przejął jego numer

Przybycie do katalońskiego zespołu takiego gracza jak Frenkie De Jong odbiło się echem na całym świecie, nie dziwne więc, że kwestię numeru na koszulce działacze Barcelony pozostawili niemalże całkowicie w gestii holenderskiego pomocnika. Nie spodziewali się jednak, że 22-latek wybierze tę samą liczbę, z którą pojawia się na plecach na boisku inny piłkarz "Dumy Katalonii", wspominany wyżej Carles Alena.

Zobacz także

- Nie mogę czuć się dobrze z tym, że zarząd Barcelony obiecał Frenkiemu mój numer i mnie o tym nie poinformował - powiedział mediom hiszpański pomocnik. - Wystarczyłaby jedna wiadomość. To powinna być sprawa między mną, a De Jongiem. Frenkie w pokorny sposób poprosił mnie o numer i powiedział, że decyzja należy do mnie. Wtedy nie musiałem zbyt długo się zastanawiać.

Spór między Aleną a De Jongiem rozwiązany

"Spór" o numer na koszulce został ostatecznie wyjaśniony przez klub i obu zawodników. Od przyszłego sezonu z 21 na trykocie grać będzie Frenkie De Jong, zaś Carles Alena będzie występował w koszulce z numerem 19.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MG