Zamknij

Piłkarskie MŚ 2030 w Polsce? Zaskakująca propozycja ukraińskiego polityka

Krzysztof Sobczak
28.11.2018 15:02
PGE Narodowy
fot. PAP

W 2022 roku w Katarze, cztery lata później w USA, Kanadzie i Meksyku, a w 2030 roku w Polsce, na Ukrainie i na Białorusi? Z propozycją zorganizowania piłkarskich mistrzostw świata przez te trzy kraje wyszedł ukraiński polityk, a zarazem wiceprezes Szachtara Donieck, Borys Kołesnikow.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Polska i Ukraina mają już za sobą jedną kooperację przy organizacji Euro 2012. Teraz do tej dwójki miałaby dołączyć Białoruś.

- Ukraina, Białoruś i Polska powinny wspólnie zorganizować mundial w 2030 roku! - powiedział Kołesnikow podczas forum turystycznego w Zaporożcu. Właśnie to miasto, a także Odessa, miałyby być jednym z miast-gospodarzy MŚ.

- Mecze mistrzostw świata mogłyby odbywać się też w Odessie i Zaporożcu, czyli miastach, które nie miały przyjemności goszczenia Euro 2012. Byłaby to świetna okazja dla zwiększenia popularności regionu i do przyspieszenia jego rozwoju. Spójrzmy na Lwów. Przed Euro był pięknym miastem, ale dopiero po mistrzostwach stał się sławny na cały świat - podkreślił.

MŚ 2030: Kto zorganizuje turniej?

Trudno stwierdzić, czy jest to jedynie populistyczna zapowiedź wyrażona "pod publiczkę" dla miejscowej społeczności, czy rzeczywiście jest coś na rzeczy. Na razie chęć organizacji MŚ 2030 wyraziły m.in. Wielka Brytania oraz wspólnie Urugwaj, Paragwaj i Argentyna. Podobne plany mają m.in. obie Koree.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS