Piłkarce spadł hidżab podczas meczu. Piękne zachowanie rywalek [WIDEO]

15.10.2019 10:04
Piłkarce spadł hidżab podczas meczu
fot. Twitter/screen

Piłkarki jordańskiej drużyny Shabab al Ordor Club zyskały ogromną popularność i sympatię na całym świecie po tym, jak zachowały się w stosunku do jednej z rywalek, której podczas meczu spadł hidżab.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu podczas spotkania Shabab al Ordon Club z Arab Orthodox Club w rozgrywkach WAFF Women's Club Championship. W turnieju wystąpiły drużyny z Jordanii, Palestyny, Bajrajnu, Libanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwyciężyły zawodniczki Shabab al Ordon Club, które uzyskały tytuł regionalnego mistrza Azji Zachodniej, ale to nie sukces, a ich zachowanie podczas jednego z meczów przysporzyło im sławę.

Piłkarki zasłoniły rywalkę, której spadł hidżab. Zobacz WIDEO

Piłkarka wdała się w drybling z trzema przeciwniczkami z Jordanii, ale w trakcie wykonywania manewrów spadł jej hidżab - w islamie to symbol skromności, chusta zakrywająca włosy, uszy i szyję. Zawodniczki Shabab, te, które przed chwilą walczyły z nią o piłkę, natychmiast ją otoczyły, by nikt z obecnych kibiców oraz widzów nie mógł jej zobaczyć. Po chwili dołączyły jeszcze dwie, które całkowicie zasłoniły muzułmankę.

Noszenie hidżabu przez piłkarki jest prawnie uregulowane w przepisach FIFA. Do 2014 roku międzynarodowa federacja zakazywała tego typu praktyk, ale potem zniesiono te zapisy.

RadioZET.pl/indianexpress.com