Wspaniały gol Messiego. Dostał owację od kibiców rywala [WIDEO]

18.03.2019 10:35

Barcelona pokonała na wyjeździe Betis Sewilla 4:1 w spotkaniu kończącym 28. kolejkę hiszpańskiej ekstraklasy. Trzy bramki dla "Dumy Katalonii" zdobył Argentyńczyk Lionel Messi. Ostatnia była pięknej urody.

Messi gol w meczu Betis - Barcelona fot. Twitter/Eleven Sports

Messi prowadzenie swojej drużynie dał w 18. minucie, a drugą bramkę zdobył tuż przed przerwą. Po nieco ponad godzinie gry na listę strzelców wpisał się Suarez. Natomiast w 82. minucie autorem honorowego gola dla gospodarzy był Loren Moron.

Hat-tricka Messi skompletował trzy minuty później pięknym, technicznym strzałem, po którym piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki. Kibice Betisu nagrodzili go owacją na stojąco.

Betis - Barcelona 1:4. Gol Messiego:

W doliczonym przez sędziego czasie gry mógł strzelić czwartego gola, ale trafił w słupek.

Lal Liga: Messi liderem klasyfikacji strzelców

Messi z 29 bramkami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. O jedenaście mniej ma drugi w zestawieniu Suarez.

W tabeli prowadzi Barcelona, która o dziesięć punktów wyprzedza Atletico Madryt. Stołeczny zespół w sobotę uległ na wyjeździe Athletic Bilbao 0:2.

Tego samego dnia udany powrót na ławkę trenerską Realu Madryt miał Zinedine Zidane. Jego podopieczni wygrali na własnym stadionie z Celtą Vigo 2:0. Do Barcelony "Królewscy" tracą 12 punktów.