Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piękne zachowanie Guardioli wobec piłkarza, który stracił córkę [WIDEO]

14.02.2017 17:00
sport

Pep Guardiola pokazał klasę. Opiekun Manchesteru City po wygranym spotkaniu z Bournemouth podszedł do gracza rywali Harry'ego Artera i osobiście przekazał mu kondolencje w związku ze śmiercią córki.

Pep Guardiola i Harry Arter fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To był(by) mecz bez historii - "The Citizens" zgodnie z planem ograli ekipę Artura Boruca po golu Raheema Sterlinga i samobójczym trafieniu Tyrone'a Mingsa. Po ostatnim gwizdku Guardiola zdobył się jednak piękny gest, o którym teraz mówi cała Anglia.

Tragedia Artera

W grudniu ubiegłego roku Arter został ojcem. Z tej roli niestety nie cieszył się długo, gdyż po kilku dniach serce jego córki przestało bić. Mimo to pomocnik "Wisienek" jeszcze w tym samym tygodniu zagrał w meczu ligowym.

Wkrótce na świat przyjdzie kolejne dziecko Artera i jego żony. O całej historii nie zapomniał Guardiola, który wykorzystał sytuację i po spotkaniu - zamiast gratulować swoim podopiecznym - od razu popędził w kierunku zawodnika Bournemouth.

- Bardzo mi przykro z powodu tego, co się stało. Życzę wam wszystkiego najlepszego - powiedział Katalończyk 27-letniemu pomocnikowi Bournemouth.

- Życzył mi i mojej partnerce wszystkiego najlepszego i powiedział, że jest mu bardzo przykro z powodu tragedii, jaka nas spotkała w zeszłym roku - powiedział Arter. - To bardzo miły gest. Jestem mu za to wdzięczy - dodał.

Dzięki zwycięstwu Manchester City awansował na 2. miejsce w tabeli Premier League. Do prowadzącej Chelsea traci osiem punktów. Bournemouth zajmuje 14. pozycję i musi bronić się przed spadkiem, nad którą ma sześć "oczek" przewagi.

RadioZET.pl/TVN24/KS

Oceń