Zrobili szpaler dla kolegi z zespołu. Piękna inicjatywa w Pucharze Holandii

21.01.2022 23:20

W czwartek swoje spotkanie w Pucharze Holandii rozgrywał Ajax Amsterdam. Gospodarze pewnie przeszli do następnej rundy, jednak nie to było ozdobą tego meczu. Tuż przed zakończeniem drugiej połowy piłkarze wyszli z godną podziwu inicjatywą - utowrzyli szpaler dla powracającego zawodnika gości.

W czwartek 20 stycznia odbyły się spotkania w ramach Pucharu Holandii. Ajax Amsterdam w swoim meczu rozgromił przyjezdny Excelsior Maassluis 9:0. Jednak nawet tak efektowna wygrana gospodarzy nie zdołała przyćmić tego, co stało się tuż przed końcem starcia.

W 89. minucie na boisko miał wejść Devin Plank, 20-letni zawodnik gości jeszcze dwa miesiące temu przechodził chemioterapię z powodu raka kości strzałkowej. Był to jego powrót po dłuższej przerwie, a zawodnicy obecni na murawie sprawili mu godną pochwały niespodziankę.

Piłkarze zrobili szpaler powracającemu zawodnikowi

Piłkarze obu drużyn przed meczem umówili się, że zrobią graczowi szpaler, co oczywiście zrobili, jednocześnie celebrując powrót Planka gromkimi brawami. Holender nie mógł ukryć emocji, na twarzy było widać ogromny uśmiech.

Plank co prawda zaliczył tylko kilka minut na boisko, jednak po tak długiej przerwie zawodnik gości nie mógł wymarzyć sobie lepszego, ponownego przywitania się z piłką nożną.