Piątek pokonał Szczęsnego, ale jego Milan przegrał z Juventusem!

Andreas Nicolaides
06.04.2019 19:58
Juventus - Milan

Juventus pokonał Milan w meczu 31. kolejki Serie A 2:1. Jedynego gola dla Rossonerich zdobył Krzysztof Piątek. Dla Juve gole strzelali Paulo Dybala i Moise Kean.

Piątek otworzył wynik meczu w 39. minucie. Beztrosko grającym obrońcom Juventusu piłkę odebrał Tiemoue Bakayoko, dograł do polskiego napastnika, a ten płaskim strzałem tuż zza linii pola karnego pokonał Szczęsnego.

To było 21. trafienie Piątka w obecnym sezonie Serie A. Tym samym zrównał się z prowadzącym w klasyfikacji strzelców Fabio Quagliarellą. Snajper Sampdorii ma jednak jeszcze przed sobą mecz z Romą, który rozpocznie się o godzinie 20.30.

Do niespodzianki w Turynie ostatecznie nie doszło. Po godzinie gry z rzutu karnego wyrównał Paulo Dybala, a w 84. min zwycięstwo gospodarzom zapewnił Moise Kean.

Juventus ma w tym momencie 21 punktów przewagi nad Napoli. Jeżeli w niedzielę zespół Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika przegra u siebie z Genoą, to na siedem kolejek przed końcem rozgrywek "Stara Dama" będzie świętowała ósme z rzędu, a 35. w historii mistrzostwo.

Tak szybko żadnej ekipie nie udało się jeszcze zapewnić sobie tytułu. Rekord jest obecnie w posiadaniu Torino (w sezonie 1947/48), Fiorentiny (1955/56) i Interu Mediolan (2006/07). Wszystkie te zespoły zapewniły sobie wówczas mistrzostwo kraju na pięć kolejek przed końcem sezonu.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ JUVENTUS - MILAN:

90. min.

Koniec meczu! Juventus - Milan 2:1!

90. min.

Szansa dla Milanu! Strzał zza pola karnego! Zablokowany! Gracze Milanu jeszcze sugerują zagranie ręką, ale sędzia milczy.

85. min.

Podanie w pole karne i wprowadzony po przerwie Kean strzałem po długim słupku trafia do bramki!

85. min.

GOOOL!!! Juventus prowadzi 2:1! Kean!!!

83. min.

Rzut wolny dla Milanu... Hakan Calhanoglu strzela! Obok!

81. min.

Kean strzela zza pola karnego! Zablokowany.

78. min.

Piłka w pole karne Milanu... Khedira strzela głową! Nad bramką!

71. min.

Rzut rożny dla Juve. Piłka spada na nogi Keana... Strzał nad bramką!

67. min.

Rzut wolny. Hakan Calhanoglu strzela... Obok!

63. min.

W odpowiedzi Borini strzela z ostrego kąta! W boczną siatkę!

60. min.

Dybala... GOOOL!!! Mamy 1:1!

60. min.

Rzut karny dla Juventusu!

58. min.

Dośrodkowanie w pole karne Juve... Bakayoko strzela głową! Broni Szczęsny!

56. min.

Susa strzela z dystansu! Zablokowany!

52. min.

Piątek teraz zza pola karnego! Broni świetnie Szczęsny!

49. min.

Dalekie zagranie na Piątka... Polak faulował jednak Bonucciego.

47. min.

Padł przed polem karnym Mandzukic, ale sędzia nie użył gwizdka.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Milan prowadzi z Juventusem 1:0 po gole Krzysztofa Piątka!

45. min.

Teraz szansa dla Juve! Strzela z przewrotki Mandzukic! broni z najwyższym trudem Reina!

44. min.

GOL Krzysztofa Piątka:

41. min.

Błąd w wyprowadzeniu piłki Juve, piłka trafia do piątka, sam na sam, i Szczęsny pokonany! Milan prowadzi 1:0!

40. min.

GOOOL!!! Kto? Piątek!!!!

38. min.

Nie ma rzutu karnego, choć powtórka pokazuje, że Alex Sandro dotknął piłkę ręka we własnym polu karnym! To bardzo kontrowersyjna decyzja.

36. min.

Sędzia ogląda powtórkę.

34. min.

Mamy teraz kontrowersyjną sytuację! Dośrodkowanie pole karne Juve, jest zagranie ręką! Mamy interwencję VAR!

30. min.

Kessie strzela zza pola karnego! Tuż obok słupka!

26. min.

A jednak zmiana w Juve: Kehedira za Cana!

24. min.

Leży na boisku Emre Can. Wydaje się jednak, że będzie w stanie kontynuować grę.

20. min.

Rzut wolny dla Milanu. Dośrodkowanie... radzi sobie Juventus.

14. min.

W odpowiedzi Juventus, Dybala wychodzi sam na sam, ale... spalony.

12. min.

Kontratak Milanu, ale faulowany Piątek.

11. min.

Milan bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Nie nastawił się na obronę, a stara się atakować.

7. min.

Suso strzela z dystansu, ale obok bramki.

5. min.

Jeszcze raz dośrodkowanie w pole karne Juve, Borini pada na ziemię, ale gwizdek sędziego milczy.

2. min.

Ależ odpowiedź Milanu! kontratak z prawej strony - dośrodkowanie na głowę Piątka, mamy strzał! Obok! To powinno być 1:0 dla Milanu!