Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Poważne osłabienie Piasta przed el. LM. Odszedł najlepszy obrońca ubiegłego sezonu Ekstraklasy

12.07.2019 20:24
sport

Piast Gliwice osłabił się przed eliminacjami do Ligi Mistrzów. Ekipę "Piastunek" opuścił Aleksandar Sedlar, najlepszy obrońca ubiegłego sezonu Ekstraklasy, który przeniósł się do drużyny z hiszpańskiej La Ligi. Serbowi wygasł kontrakt z zespołem ze Śląska.

Sedlar fot. Piotr Matusewicz/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

RCD Mallorca poinformowała w piątek, że sfinalizowała transfer środkowego obrońcy Piasta Gliwice, Aleksandara Sedlara. Zawodnik dołączył do hiszpańskiego klubu bez kwoty odstępnego, gdyż jego kontrakt z drużyną podopiecznych Waldemara Fornalika wygasł 30 czerwca.

Sedlar osłabił Piast przed el. do LM i przeniósł się do RCD Mallorki

27-latek występował w barwach "Piastunek" przez ostatnie trzy sezony, lecz to właśnie ubiegły rok, kiedy gliwiczanie sięgnęli po mistrzostwo Polski może zaliczyć do najbardziej udanych. Defensor został mianowany przez zarząd jeszcze wtedy Lotto Ekstraklasy najlepszym obrońcą sezonu.

Serb dołączył do Mallorki, choć w grę wchodziły także ewentualne przenosiny do CD Tenerife. Ostatecznie Sedlar przystał na transfer do świeżo upieczonych beniaminków La Ligi, z którymi podpisał czteroletni kontrakt.

W koszulce Piasta obrońca rozegrał w sumie 88 meczów, w których udało mu się zdobyć 10 bramek.

RadioZET.pl/RCD Mallorca/MG

Oceń