Ekstraklasa: Pewna wygrana Piasta, gliwiczanie już na podium

01.03.2019 19:54
Piast - Śląsk

W spotkaniu otwierającym 24. kolejkę Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na swoim stadionie Śląsk Wrocław 2:0 i awansował na 3. miejsce w ligowej tabeli. Jagiellonia Białystok odpowie w sobotę o godz. 18, gdy rozpocznie się starcie z inną drużyną ze Śląska, Górnikiem Zabrze.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. W 4. minucie akcję Konczkowskiego i asystującego Valencii wykończył Piotr Parzyszek. Po przerwie panowie zamienili się rolami - napastnik asystował, a skrzydłowy dopełnił formalności i podwyższył na 2:0.

Śląsk miał swoje okazje, ale brakowało precyzji bądź lepszego ostatniego podania. Dobrych szans nie wykorzystali m.in. Farshad, Robak, Radecki i Gąska.

Piast Gliwice awansował na 3. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, ale ma tylko punkt więcej od Jagiellonii Białystok, która w sobotę zmierzy się u siebie z walczącym o utrzymanie Górnikiem Zabrze.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0

Bramki: Piotr Parzyszek (4.), Joel Valencia (55.)