Ekstraklasa: Piast wciąż bez zwycięstwa, Wasiljew przestrzelił karnego

04.08.2017 19:50
Piast - Śląsk

W meczu otwierającym 4. kolejkę LOTTO Ekstraklasy zamykający ligową tabelę Piast Gliwice zremisował na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:1. W końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Konstantin Wasiljew.

Oba gole padły w premierowej odsłonie. Pierwszy cios zadali przyjezdni, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Marcina Robaka. W 29. minucie wyrównał ładnym strzałem z woleja Patryk Dziczek.

W 86. minucie gliwiczanie powinni zdobyć kolejnego gola, być może na wagę zwycięstwa. Augusto sfaulował w polu karnym Konczkowskiego, a arbiter - po konsultacji z asystentem - wskazał na "wapno". Jedenastki nie wykorzystał jednak Konstantin Wasiljew. Był to już drugi rzut karny zmarnowany przez Estończyka w tym sezonie.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1

Bramki: Patryk Dziczek (29.) - Marcin Robak (9.)