Ekstraklasa: Pierwsze punkty Pogoni. Szczecinianie górą w Gliwicach

22.07.2017 17:00

W pierwszym sobotnim meczu 2. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:2. Decydującego gola w 92. minucie zdobył Sebastian Rudol.

Piast - Pogoń fot. PAP

W pierwszej połowie niewiele się działo i początek drugiej części nie zwiastował niczego dobrego. Dopiero w ostatnim kwadransie zrobiło się zdecydowanie ciekawiej.

Pogoń zawdzięcza oba gole młodzieżowym reprezentantom Polski. W 75. minucie błąd całej defensywy Piasta wykorzystał Dariusz Formella, a w doliczonym czasie gry komplet punktów "Portowcom" zapewnił Sebastian Rudol. Było to trafienie na 2:1, bowiem wcześniej do remisu doprowadził Michal Papadopulos.

Dla Pogoni to pierwsze punkty w tym sezonie. Gliwiczanie pozostają z jednym "oczkiem".

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 1:2

Bramki: Michal Papadopulos (78.) - Dariusz Formella (75.), Sebastain Rudol (90.+2)