Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

Ekstraklasa: Legia ograła lidera, okazały powrót Jędrzejczyka

12.08.2018 17:00

W meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe lidera Piast Gliwice 3:1. Swój powrót do pierwszej drużyny golem uczcił Artur Jędrzejczyk.

Piast przegrał z Legią fot. PAP

"Jędza" otworzył wynik spotkania w 22. minucie wykorzystując centrę z rzutu wolnego Antolicia. Jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę za faul na Nagy'u obejrzał Marcin Pietrowski.

Mimo gry w osłabieniu Piast doprowadził do wyrównania za sprawą Michala Papadopulosa. Końcówka należała jednak do gości, którzy zdobyli jeszcze dwa gole - na listę strzelców wpisali się Jose Kante i Dominik Nagy.

Dla Piasta to pierwsza porażka w tym sezonie. Gliwiczanie jeszcze w niedzielę mogą stracić pozycję lidera na rzecz Lecha, Jagiellonii lub Zagłębia Lubin.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:3

Bramki: Michal Papadopulos (56.) - Artur Jędrzejczyk (27.), Jose Kante (86.), Dominik Nagy (90.+5 min)