Ekstraklasa: Piast wraca na zwycięską ścieżkę, Cracovia na dno

24.08.2018 19:54

W pierwszym meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Cracovię 3:1. "Pasy" wciąż są bez zwycięstwa, natomiast podopieczni Waldemara Fornalika przełamali serię dwóch porażek.

Piast - Cracovia fot. PAP

W poprzedniej kolejce Piast, który rozpoczął ten sezon od trzech zwycięstw, bardzo pechowo przegrał z Jagiellonią, tracąc gola w ostatniej akcji. Wcześniej uległ także Legii Warszawa. Z Cracovią miał ułatwione zadanie już od 12 minuty, kiedy z boiska wyleciał Marcin Budziński.

Gospodarze bardzo szybko skorzystali z przewagi liczebnej i zdobyli dwa gole - najpierw za sprawą Jorge Felixa, a potem Michala Papadopulosa. Do przerwy powinno być 3:0, ale Tom Hateley zmarnował karnego.

Anglik zrehabilitował się z 66. minucie, kiedy plasowanym uderzeniem pokonał Gostomskiego. Gości stać było na honorowego gola autorstwa Javiego Hernandeza. "Pasy" kończyły ten mecz nie tylko w osłabieniu liczebnym, ale także bez z trenera, bo w 62. minucie Michał Probierz został odesłany na trybuny za przepychankę przy linii z Urosem Korunem.

Piast Gliwice - Cracovia 3:1

Bramki: Jorge Felix (15.), Michal Papadopulos (25.), Tom Hateley (66.) - Javi Hernandez (74.)