Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pep Guardiola trafi do Juventusu? Jest komentarz zarządu Manchesteru City

24.05.2019 12:34
sport

Alberto Galassi, członek zarządu Manchesteru City, odniósł się do medialnych doniesień o zainteresowaniu trenerem tego zespołu Pepem Guardiolą ze strony Juventusu. - To czysty absurd - mówi przedstawiciel "The Citizens".

Pep Guardiola fot. Russell Hart/Imago Sport and News/East News
Zagłosuj

Czy Pep Guardola będzie trenerem Juventusu w sezonie 2019/2020?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po zakończonym sezonie Juventus rozstał się z Massimiliano Allegrim i poszukuje nowego szkoleniowca. Na giełdzie nazwisk pojawiają się Maurizio Sarri, który uważany jest za faworyta, Simone Inzaghi, Sinisa Mihajlović czy Mauricio Pochettino. "Stara Dama" sonduje także możliwość sprowadzenia Pepa Guardioli.

Pep Guardiola w Juve? Reakcja członka zarządu Man. City

Katalończyk już wielokrotnie zaprzeczał tym spekulacjom, teraz do sprawy odniósł się członek zarządu Alberto Galassi. - Jesteśmy bardzo zaskoczeni informacjami, podawanymi przez agencje, jakoby Guardiola negocjował z Juventusem - przyznał w rozmowie ze "Sky Sport".

Co ciekawe, Galassi kategorycznie nie wykluczył przenosin trenera do Włoch, a jedynie wskazał na działania mediów, które o tym piszą oraz na ewentualny przeciek.

- O wszystkim powiedział już w zeszłym tygodniu sam Guardiola. Temat jest prosty: trener ma wciąż ważny - jeszcze przez dwa lata - kontrakt z City. Jesteśmy zaskoczeni i zaniepokojeni jednym: jakikolwiek klub, w tym Juventus, bardzo dobrze poukładany, zorganizowany i kierowany w dobrym stylu przez Nedveda, z którym się przyjaźnię, nie dopuściłby do tego, by takie informacje ujrzały światło dzienne, zamiast tego skontaktowałby się z nami, wiedząc, że Guardiola ma ważny kontrakt - dodał.

- Informacje łączące naszego trenera z Juve są całkowicie bezpodstawne i to wręcz przykre, że różne redakcje tak bezkrytycznie je podchwyciły. To czysty absurd, rzecz kompletnie niezrozumiała dla klubu, który jest notowany na giełdzie - ocenił.

Guardiola jak Ronaldo?

Kibice Juventusu podkreślają, że podobne nastroje towarzyszyły ewentualnemu transferowi Cristiano Ronaldo. Wtedy też nikt nie brał na poważnie tych doniesień, a jednak okazało się, że znalazły one swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przenosiny Guardioli do Turynu byłyby równie wielkim wydarzeniem jak transakcja z udziałem Portugalczyka.

RadioZET.pl/Sky Sport/JuvePoland.com/KS

Oceń