Zamknij

Pep Guardiola przekazał milion euro na walkę z koronawirusem

25.03.2020 14:25
Pep Guardiola przekazał milion euro na walkę z koronawirusem
fot. PAP/EPA

Pep Guardiola, podobnie jak inne wielkie postaci futbolu, przekazał milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. Jego pieniądze trafią oczywiście do Hiszpanii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cała kwota trafi do Barcelona Medical College oraz Angel Soler Daniel Foundation i zostanie przekazana na zakup sprzętu to szpitali w Hiszpanii.

Radio Cadena SER informuje ponadto, że pieniądze pomogą w rozwoju technologii, np. na sprawdzenie i zakup materiałów produkowanych na drukarkach 3D.

Szlachetny kibic, czyli fani klubów ekstraklasy pomagają walczyć z pandemią

O skali pomocy świadczy najlepiej fakt, że Zespół Lekarzy Barcelony zorganizował zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. Przed wpłatą od Guardioli udało się zebrać... 33 tysiące euro.

Wcześniej ogromne datki na rzecz fundacji czy szpitali wpłacili inni wielcy światowego futbolu: Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Pomagają też zawodnicy z innych dyscyplin, m.in. tenisiści Simona Halep i Roger Federer.

Koronawirus w Hiszpanii

Pandemia koronawirusa najbardziej dotknęła Włochy i Hiszpanię, gdzie liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już tragiczny bilans z Chin (ok. 3,2 tys.). To blisko - odpowiednio - 7 i 3,5 tysiąca.

Członek WHO potwierdza: To wydarzenie rozprzestrzeniło koronawirusa

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl