Problemy Pepa Guardioli. Przeszukanie prywatnego samolotu i oskarżenia angielskiej federacji

Maciej Walasek
24.02.2018 11:02
Pep Guardiola
fot. PAP/EPA

To nie jest łatwy czas dla Pepa Guardioli. Na początek służby przeszukały prywatny samolot trenera Manchesteru City, a teraz Hiszpan musi zmierzyć się z oskarżeniami o manifestacje polityczne w trakcie pucharowych meczów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Głównie chodzi o poniedziałkowy mecz 1/8 finału w Pucharze Anglii. Faworytem tego meczu był Manchester City, ale niespodziewanie uległ Wigan Athletic 0:1. Jednak to nie było najważniejsze. W czasie spotkania Guardiola po raz kolejny w tym sezonie miał zawieszoną żółtą wstążkę – symbol wsparcia dla uwięzionych polityków Katalonii.

Trener już wcześniej był ostrzegany przez angielską federację. Teraz ma czas do 5 marca, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Postanowiono mu zarzut naruszenia regulaminu i przepisów reklamowych.

Zobacz także

Żeby tego było mało, hiszpańscy funkcjonariusze przeszukali prywatny samolot 47-latka. Policja chciała sprawdzić czy na pokładzie nie ma Carlesa Puidgemonta – katalońskiego lidera, który po referendum niepodległościowym uciekł do Belgii.

Dziennik "Marca" podaje, że samolot byłego szkoleniowca Barcelony przeszukano drugi raz, gdy już nie było na nim Guardioli. Policja znów szukała Pudigemonta.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/MW