Zamknij

Pele "właściwie nie może chodzić". Złe informacje o stanie zdrowia legendy futbolu

10.02.2020 20:53
Pele właściwie nie może chodzić
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Pele, legendarny brazylijski piłkarz, trzykrotny mistrz świata, jest w coraz gorszej formie fizycznej i psychnicznej. O aktualnym stanie zdrowia 79-latka z telewizją "Globo" rozmawiał jego syn, Edinho.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pele w ostatnim okresie miał problemy z nerką i prostatą, do szpitala trafił także z powodu infekcji dróg moczowych, a ponadto przeszedł operację biodra. Proteza nie działa jednak jak należy, zabrakło też odpowiedniej rehabilitacji, co z kolei przekłada się na fatalne samopoczucie legendy futbolu.

- Nie może normalnie chodzić. Tylko z balkonikiem. To wywołuje u niego pewnego rodzaju depresję. Wyobraź sobie - jest królem, zawsze był imponującą postacią, a dziś właściwie nie może chodzić - opowiadał jego syn Edinho przed kamerami "Globo".

- Teraz jest zawstydzony, praktycznie nie chce pokazywać się na ulicy. Nie robi nic, co wymaga od niego opuszczenie domu. Jest bardzo zakłopotany, samotny - dodał. Jego stan zdrowia podsumował krótkim stwierdzeniem, że "czuje się krucho".

Pele - sukcesy, kariera

Pele uchodzi za najlepszego piłkarza w historii. Jako jedyny zawodnik trzy razy sięgał po mistrzostwo świata - z reprezentacją Brazylii trofeum wznosił w 1958, 1962 i 1970 roku. Większą część kariery spędził w Santosie, a zakończył ją w barwach New York Cosmos.

RadioZET.pl/sport.pl/Globo/Guardian