Zamknij

Pele wraca do zdrowia. Legenda futbolu ćwiczy na rowerze treningowym

22.09.2021 09:56
Pele
fot. Sputnik/EAST NEWS

Pele powoli wraca do zdrowia po operacji guza okrężnicy. Legendarny brazylijski piłkarz opublikował nagranie w mediach społecznościowych, na którym widać, jak ćwiczy na rowerze treningowym. 80-latek  poinformował, że ma nadzieję wkrótce opuścić szpital w Sao Paulo.

Pele na początku września przeszedł operację guza okrężnicy, którego usunięto i oddano do badań histopatologicznych. Oprócz problemów z układem pokarmowym Brazylijczyk od lat cierpi na problemy z biodrami.

- Przyjaciele, przesyłam ten film, który nagrała moja żona, aby podzielić się z wami moją radością.(...) Mam dobrą opiekę i każdego dnia czuję się trochę lepiej - przekazała legenda piłki nożnej.

Pele wraca do zdrowia. Opublikował nagranie z jazdy na rowerku [WIDEO]

Jak podała agencja AFP, na filmie widać Pelego ćwiczącego na rowerze treningowym w szpitalu im. Alberta Einsteina w Sao Paulo, w otoczeniu dopingujących go dwóch członków personelu medycznego. "W porządku, mistrzu! Świetnie! Jeszcze trochę" – powiedział jeden z nich, a Pele w tym czasie zażartował, wystawiając język, jakby był wyczerpany.

Pele (Edson Arantes de Nascimento) jako jedyny zdobył trzy tytuły mistrza świata, triumfując z reprezentacją Brazylii na mundialach w 1958, 1962 i 1970 roku.

RadioZET.pl/PAP