Paweł Zarzeczny: Kamil Grosicki, czyli najlepszy z Polaków w najgorszym klubie w Anglii

02.02.2017 11:03
Kamil Grosicki
fot. PAP

Fiu, fiu fiu - taki przebój hula teraz w Zetce, jak Kamil Grosicki na trawie. Przez twe oczy zielone oszalałem... Ona tańczy dla mnie... Taki prawdziwek, a zarazem gość, który właśnie zmienił klub za 10 mln euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Taki smyk, którego Jacek Magiera zwolnił z Legii. Bo nie dało się go upilnować. Nie pomyślał, że w tym fachu to atut. No, ale Magiera był przecinakiem i remis z Realem nic tu nie zmieni...

Ja jestem całe życie spóźniony, nawalam, jak Grosik mam kilkanaście minut na poprawę... O nim wymyśliłem kiedyś, patrząc na gola z Rumunią, genialnego, że to przykład jak Polak ucieka przed... komornikami. Ucieka czterem, piątego rozwala... Chciałbym tak.

Kiedyś nazwał mnie Grubą Świnią. Od razu go polubiłem, wyzwałem na solo, uciekł... Mówię to z radością, bo mógł mnie zabić. I cieszę się z jego bramek, choć bardziej radują się wierzyciele. Bo ten chłopak wisi po uszy tam, gdzie odsetki bywają po sto procent. Dziennie.

Dałbym mu wreszcie amnestię, spokój. I tylko martwi mnie, że najlepszy z Polaków odchodzi do najgorszego klubu w Anglii. I że my się z tego cieszymy, a to przecież jest samo dno. Hull City. To nawet głupio brzmi. Other people... fiu fiu, fiu fiu fiu fiu... 

Ale Kamil ok. U mnie swoje długi spłacił golem w Bukareszcie. Zwiał jak zawsze, i nie tylko Magierze.

Paweł Zarzeczny