Zamknij

Paweł Wszołek piłkarzem Legii Warszawa

19.09.2019 16:31
Paweł Wszołek w Legii Warszawa
fot. legia.com

Paweł Wszołek został oficjalnie piłkarzem Legii Warszawa. 27-latek podpisał dwuletni kontrakt.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Paweł Wszołek podpisał kontrakt z Legią Warszawa, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2021 roku. Piłkarz w środę i czwartek przechodził testy medyczne. W ekipie wicemistrza Polski będzie grał z numerem 22.

Bardzo się cieszę, że trafiłem do Legii Warszawa. Jest to klub, który zawsze walczy o najwyższe cele. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie. Chcę udowodnić to na boisku – powiedział Wszołek.

27-latek najczęściej grał jako prawy pomocnik, ale może występować także w środku drugiej linii i ataku.

- Paweł Wszołek w niedługiej perspektywie będzie dużym wzmocnieniem. To bardzo dobry zawodnik z bogatą przeszłością klubową. Śledziłem jego występy również w reprezentacji Polski, gdzie występował jako skrzydłowy i na tę pozycję na pewno będzie przymierzany. Jest w najlepszym wieku dla piłkarza. Decyzja o ściągnięciu Pawła byłą wspólną decyzją dyrektora sportowego, moją i działu skautingu - mówi trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković.

Wszołek ostatnio reprezentował barwy drużyny Queens Park Rangers FC. W zeszłym sezonie w Championship zagrał w 38 meczach, w których strzelił cztery gole. W swojej karierze był też regularnie powoływany do reprezentacji Polski. Z "orzełkiem" na piersi wystąpił 11 razy i strzelił dwie bramki.

RadioZET.pl/legia.com