Były reprezentant Polski walczy z nowotworem! Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie

Mikołaj Pietraszewski
22.02.2018 14:11
Kryszałowicz
fot. East News

U byłego napastnika reprezentacji Polski Pawła Krzyszałowicza wykryto raka jelita. 44-latek musi się teraz poddać długiej kuracji onkologicznej, której koszty wyniosą nawet 150 tysięcy złotych. Jego przyjaciółka zorganizowała w internecie zbiórkę na rzecz byłego piłkarza.

Jak poinformował Polsat Sport, b. gwiazdor Ekstraklasy i Bundesligi jest już po pierwszym zabiegu, ale teraz czeka go specjalistyczna terapia onkologiczna. Jest ona bardzo kosztowna - potrzeba zebrać 150 tys. złotych. Jego przyjaciółka Katarzyna Przybyszewska zorganizowała już zbiórkę na jego rzecz.

"Paweł jest byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej, całe swoje życie poświęcił footballowi. Trenował od dziecka, aby zrealizować swoje największe marzenie-grę z orzełkiem na piersiach. Wszystko było podporządkowane temu celowi. Po drodze musiał pokonać wiele trudności i zmierzyć się z niejedną kontuzją. Ostatnio usłyszał diagnozę lekarza-rak jelita. Jest już po pierwszym zabiegu, ale przed nim najważniejszy mecz życia! Paweł gra o swoją rodzinę, przyszłość, Paweł gra teraz o życie! Nie raz powtarzał, że piłkarzem jest się całe życie, ponieważ to bardziej kwestia charakteru niż wykonywanego zawodu. Udowadnia to szczególnie teraz, gdy choroba spadła znienacka, podstępnie, w trudnej sytuacji która wielu z nas by załamała. Paweł się nie poddaje, nie interesuje go gra na niebieskim stadionie - on woli zieloną murawę ;) Przed Pawłem ciężkie leczenie onkologiczne, które chce wzmocnić metodami naturalnymi. Chce połączyć obie terapie, aby żyć, dlatego dziś potrzebuje Cię w swojej drużynie! Zbieramy środki na suplementację, leczenie metodami naturalnymi, które zwiększą szansę na wyzdrowienie oraz na wyjazd Pawła do specjalistycznej kliniki w Meksyku lub w Niemczech. Dziś czas jest niezwykle cenny, liczy się każda godzina, każdy dzień. Prosimy Was o wsparcie i przekazywanie środków na leczenie Pawła .Za każdą wpłatę i udostępnienie serdecznie dziękujemy. Dołącz do naszej drużyny!!!" - taki poruszający wpis opublikowała na stronie Pomagam.pl. Właśnie tam można wpłacać środki na leczenie.

Kim jest Paweł Kryszałowicz?

Paweł Kryszałowicz ma 44 lata. W przeszłości grał na pozycji napastnika m.in. w Amice Wronki (trzykrotnie zdobył z nią Puchar Polski), Wiśle Kraków i Eintrachcie Frankfurt. W reprezentacji Polski rozegrał 33 mecze i strzelił 10 goli, w tym jednego w meczu z USA podczas finałów mistrzostw świata w Korei w 2002 roku:

Z kolei w eliminacjach do tego turnieju zapisał się przede wszystkim przepiękną zwycięską bramką w wyjazdowym spotkaniu z Walią:

RadioZET.pl/Polsat Sport/Pomagam.pl/MP