Biznesmen Paweł Gricuk może zainwestować w Wisłę Kraków

Krzysztof Sobczak
01.08.2018 17:00
Paweł Gricuk może zainwestować w Wisłę Kraków
fot. Jacek Labedzki/REPORTER/EastNews

Przeżywająca problemy finansowe Wisła Kraków szuka wsparcia i niewykluczone, że wkrótce te kłopoty się skończą za sprawą biznesmena z branży energetycznej, Pawła Gricuka. To zaufany człowiek Bogusława Cupiała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W przeszłości 54-letni Gricuk inwestował już w futbol, a konkretnie pomagał Widzewowi Łódź. Z Cupiałem, byłym prezesem "Białej Gwiazdy", zna się z czasów zasiadania w radzie nadzorczej Tele-Foniki.

Zobacz także

Gricuk przejmie Wisłę Kraków?

Na razie nie padły jednak żadne deklaracje. Nie wiadomo, czy chciałby przejąć pakiet większościowy, czy mniejszościowy, czy w jakiś zupełnie inny sposób wspomóc Wisłę. Pewne jest, że jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania Gricuka z prezes krakowskiego klubu Marzeną Sarapatą.

- Powiedział mi, że leży mu na sercu dobro Wisły Kraków oraz podkreślił, że byłoby dobrze, gdybyśmy wspólnie wymyślili coś, by Wisła zaczęła wracać na należne jej miejsce - powiedziała Sarapata po meczu z Miedzią Legnica, na którym Gricuk był obecny. - Spotkamy się wkrótce, by porozmawiać o możliwościach i wariantach współpracy, jakimi pan Paweł mógłby być zainteresowany - dodała.

Po dwóch kolejkach Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków z 4 punktami zajmuje 6. miejsce.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Gazeta Krakowska/KS