Zbigniew Boniek po śmierci Adamowicza: "Dlaczego my się tak nienawidzimy?"

Krzysztof Sobczak
14.01.2019 15:42
Zbigniew Boniek
fot. Piotr Matusewicz/East News

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek w mocnych słowach odniósł się do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych ran po ataku nożownika.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zobacz także

"Dlaczego my się tak nienawidzimy? Teraz będzie sztuczny smutek i potem znowu każdy w swoją stronę. Boże Drogi" - napisał były gwiazdor Widzewa Łódź, Juventusu i Romy.

Wcześniej wpis zamieścił także sekretarz federacji Maciej Sawicki: "Serce krwawi, wszystkiego się odechciewa. Wielki człowiek, entuzjasta piłki nożnej, który wymiernie przyczynił się do organizacji Euro 2012 w Gdańsku, wielu meczów Reprezentacji Polski i przyznania dla Gdańska finału Ligi Europy UEFA w 2020 roku" - czytamy na Twitterze.

Paweł Adamowicz nie żyje

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu w wyniku ran odniesionych po ataku nożownika. Sprawcą jest 27-letni mieszkaniec Gdańska Stefan W. Do zdarzenia doszło w trakcie "Światełka do nieba", wysyłanego rokrocznie o godz. 20 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

RadioZET.pl/KS