Zamknij

Paulo Sousa zdradził plany na najbliższe tygodnie. "Czasu jest bardzo mało"

04.03.2021 12:58
Paulo Sousa zdradził plany na najbliższe tygodnie. "Czasu jest bardzo mało"
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, w trakcie losowania par półfinałowych Pucharu Polski poinformował o planach swojego sztabu na najbliższe tygodnie. Portugalski trener zdradził, że zamierza obejrzeć na żywo najbliższe mecze Ekstraklasy, a także przyjrzeć się grze naszych przeciwników: reprezentacji Węgier i Andory. - Czasu jest bardzo mało – podkreślił Sousa.

  • Paulo Sousa w czwartek rozlosowywał pary Pucharu Polski. Wcześniej szkoleniowiec naszej reprezentacji oglądał na żywo dwa mecze ćwierćfinałowe tych rozgrywek: Lech – Raków i Piast Legia
  • „Nie będziemy mieli dużo czasu na trening na murawie. Pewne uwagi przekażemy zawodnikom w sposób statyczny” – poinformował Sousa
  • Reprezentacja Polski zagra kolejne spotkania 25 i 28 marca. W eliminacjach do mistrzostw świata zmierzymy się z Węgrami i Andorą

Paulo Sousa zdradził, że w najbliższym czasie planuje obejrzeć na żywo kolejne mecze drużyn Ekstraklasy. -Jest to dla nas ogromna przyjemność, by móc obejrzeć mecze na żywo. Dostrzegamy pewne aspekty, których nie widać podczas innej analizy meczu. Możemy zobaczyć zachowania zawodników na murawie, wyczucie czasu. Jest ogromna różnica w stosunku do TOP 5 lig  w Europie - ocenił Sousa.

Selekcjoner zdradził też, na czym skupia się w trakcie meczów. Patrzymy, jak zawodnicy grają, skupiamy się na ich charakterystyce. Staramy się dowiedzieć, kto najlepiej pasowałby do kadry narodowej i zintegrować to z innymi piłkarzami. Chodzi o właściwy poziom rozumienia gry, prędkości podejmowania decyzji na murawie - dodał.

Trener reprezentacji odniósł się też do sytuacji kadrowej reprezentacji. Przypomnijmy, że poważne urazy wykluczyły z gry Krystiana Bielika i Jacka Góralskiego. - Mam nadzieję, że nie będzie dodatkowych kontuzji – podkreślił Sousa i dodał: - Później podejmiemy decyzje odnośnie sesji treningowych, ponieważ po meczu z Węgrami nie będziemy mieli za dużo czasu na dojście do siebie, a kolejny mecz z Andorą już gramy w Polsce.

Paulo Sousa: musimy dać zawodnikom czas, by zrozumieli czego oczekujemy

Trener reprezentacji podkreślił, że ze względu na brak czasu wskazówki odnośnie zachowania na boisku przekaże zawodnikom „statycznie”. - Musimy mieć jasny plan. Przygotowujemy indywidualne profile zawodników, bo nie możemy zbyt często pracować na murawie. Ale też intensywność treningu nie będzie maksymalna. Czas przygotowań zawodników wygląda następująco: jeżeli zwiększymy intensywność, musimy dać im czas na zrozumienie, czego oczekujemy jeżeli chodzi o trening. Musimy im pokazać w sposób statyczny, co robią dobrze i źle i jak muszą ze sobą współpracować – podkreślił Sousa.

RadioZET.pl/PAB