Zamknij

Paulo Sousa obserwowany przez inne federacje. Mocne nazwisko następcy

20.07.2021 17:45
Paulo Sousa
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Stanisław Czerczesow jest wymieniany jako jeden z potencjalnych następców Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski - donosi TVP Sport. Były szkoleniowiec Legii Warszawa ma uważnie śledzić sytuację w ekipie  biało-czerwonych.

Paulo Sousa nie dokonał cudu i razem z reprezentacją Polski po fazie grupowej pożegnał się z Euro 2020. Biało-czerwoni zdobyli tylko jeden punkt, remisując z Hiszpanią 1:1. Poza tym kadra przegrała ze Słowacją 1:2 i uległa Szwecji 2:3. Mimo kiepskiego wyniku na europejskim turnieju Portugalczyk pozostanie na ławce polskiego zespołu i poprowadzi drużynę w kolejnych meczach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze.

Mimo że przed Polakami następny etap w walce o mundial w 2022 roku, serwis tvpsport.pl poszedł o krok dalej i wytypował szkoleniowca, który w najbliższej przyszłości może zastąpić 50-latka. Zdaniem mediów następcą Sousy będzie Stanisław Czerczesow, który w latach 2015-2016 był trenerem Legii Warszawa.

Stanisław Czerczesow głównym kandydatem do zastąpienia Paulo Sousy?

Na koniec maja 2016 roku Czerczesow za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt ze stołecznym klubem i objął reprezentację Rosji. Pod jego wodzą zespół dotarł do ćwierćfinału na mistrzostwach świata. Na kolejnej dużej imprezie jego podopieczni nie wyszli z grupy, a 57-latek pożegnał się z posadą selekcjonera.

TVP Sport sugeruje, że dla Czerczesowa pieniądze nie byłyby priorytetem, gdyż w swoim kraju inkasował rocznie dwa miliony euro, a sama praca z Robertem Lewandowskim i spółką byłaby bardzo interesująca pod względem ambicji.

Poza rosyjskim trenerem portal TVP Sport podał, że innymi kandydatami do zastąpienia Paulo Sousy byliby polscy szkoleniowcy: Czesław Michniewicz, Marek Papszun bądź Piotr Stokowiec.

RadioZET.pl