Zamknij

Polski piłkarz wbił nóż w kark kolegi. Grozi mu dożywocie

03.01.2021 11:43
Polski piłkarz wbił nóż w kark kolegi
fot. chojnice.policja.gov.pl

Patryk Z., były reprezentant Polski U-18 w piłce nożnej, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa po tym, jak ugodził nożem w kark swojego kolegę. 25-latek resztę życia może spędzić w więzieniu.

  • Patryk Z. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojego kolegi
  • Były reprezentant Polski U-18 sam zgłosił się na komisariat, był pod wpływem narkotyków
  • Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala z raną kłutą karku

Patryk Z. w przeszłości występował w Lechii Gdańsk, Arce Gdynia i Chojniczance Chojnice. To właśnie w tym ostatnim mieście w ostatnią niedzielę 2020 roku rozegrał się dramat.

Jak informuje "Czas Chojnic", 25-latek i jego 36-letni znajomy spotkali się w jednym z mieszkań w Chojnicach, gdzie grali w gry i zażywali narkotyki. W pewnym momencie Patryk Z. chwycił za kuchenny nóż i na głębokość 10 cm wbił go w kark kolegi. Następnie wybiegł z mieszkania i chaotycznie biegał po osiedlu, krzycząc, że ktoś go goni i chce zabić. Po chwili wpadł na komisariat i wyartykułował te same słowa w kierunku policjantów. Kontakt z mężczyzną był utrudniony, ale funkcjonariusze podjęli interwencję i ze szczątkowych informacji ustalili, że mogło dojść do zabójstwa.

Patrykowi Z. grozi dożywocie

Policjanci udali się do mieszkania, w którym doszło do zdarzenia i zastali w nim leżącego w kałuży krwi 36-latka. Poszkodowany trafił do szpitala w ciężkim stanie. Na miejscu zabezpieczono m.in. nagrania z monitoringu oraz nóż.

W toku śledztwa ustalono, że sprawcą mógł być 25-letni Patryk Z. Były piłkarz usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 8 lat, 25 lat, a nawet dożywocia.

RadioZET.pl/chojnice.policja.gov.pl/Czas Chojnic