Zamknij

Polak przejdzie testy medyczne w topowym klubie Serie A. Jest jednak "ale"

21.08.2019 17:49
Dziczek
fot. Insidefoto/Sipa USA/East News

Patryk Dziczek, pomocnik Piasta Gliwice i reprezentacji Polski do lat 21, jeszcze w piątek przejdzie testy medyczne w SS Lazio - donoszą włoskie media. Polak nie zagrzeje jednak w rzymskiej ekipie zbyt długo miejsca. Od razu po transferze przeniesie się na wypożyczenie do grającej na zapleczu Serie A US Salernitany 1919.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Patryk Dziczek jeszcze w piątek ma znaleźć się na testach medycznych w Lazio - donosi włoskie Il Mesaggero. W przypadku pozytywnego ich przejścia na konto Piasta powędrować ma kwota dwóch milionów euro, zaś sam zawodnik natychmiastowo przeniesie się do grającej na zapleczu włoskiej ekstraklasy Salernitany. Ta, będąca własnością tego samego prezesa, co rzymskiego klubu, ma najpierw "oswoić" pomocnika z włoskimi boiskami i tamtejszym stylem gry, zanim na dobre zadomowi się na Stadio Olimpico. Przypomnijmy, że latem do partnerskiego klubu "Biancocelesti" przeniósł się inny Polak, Paweł Jaroszyński.

Patryk Dziczek przeniesie się do Lazio. Wpierw uda się jednak na wypożyczenie

Dziczek to nominalny defensywny pomocnik i właśnie na tej pozycji najczęściej reprezentuje Piasta Gliwice i młodzieżową reprezentację Polski. Mimo dopiero 21 lat "na karku" ma już na swoim koncie 71 meczów w koszulce popularnych "Piastunek", pięć goli i dwie asysty. W kadrze U-21 rozegrał w sumie 14 spotkań.

US Salernitana 1919 zakończyła ubiegły sezon na miejscu 16., co oznaczało, że musiała walczyć o pozostanie w Serie B w barażach. Ostatecznie jednak udało się jej pokonać Venezię FC i pozostać na zapleczu najwyższego poziomu rozgrywek we Włoszech.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MG