Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Marsylia reaguje na zachowanie Evry. Zawieszenie za kopnięcie kibica

03.11.2017 20:56
sport

Olympique Marsylia zawiesił Patrice'a Evrę za kopnięcie w twarz kibica przed czwartkowym wyjazdowym meczem z Vitorią Guimaraes (0:1) w 4. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy.

Patrice Evra fot. AFP/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pod koniec rozgrzewki doszło do utarczek słownych pomiędzy piłkarzami francuskiego zespołu a kibicami tego klubu, którzy podeszli pod bandy reklamowe. W efekcie Evra kopnął w twarz jednego z fanów i został ukarany czerwoną kartką. W tym meczu miał pełnić rolę rezerwowego, ale po tej karze nie mógł nawet usiąść na ławce. To pierwsza sytuacja, kiedy piłkarz został ukarany czerwoną kartką przed rozpoczęciem meczu w tym formacie rozgrywek Ligi Europy (od sezonu 2009/10).

- Zachowanie kibiców, którzy obrażali Patrice'a było karygodne, ale jest on na tyle doświadczony, że powinien wiedzieć, iż taka reakcja również jest niedopuszczalna - napisano w klubowym oświadczeniu.

36-letniemu Evrze grozi wysoka kara, która może dla niego oznaczać nawet koniec kariery. Kiedy w 1995 roku kibica kopnął grający w Manchesterze United Francuz Eric Cantona, nałożono na niego dziewięciomiesięczną dyskwalifikację. Komisja dyscyplinarna UEFA zbierze się 10 listopada i wówczas rozpatrzy całe zdarzenie.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń