Marsylia reaguje na zachowanie Evry. Zawieszenie za kopnięcie kibica

Krzysztof Sobczak
03.11.2017 20:56
Patrice Evra
fot. AFP/EastNews

Olympique Marsylia zawiesił Patrice'a Evrę za kopnięcie w twarz kibica przed czwartkowym wyjazdowym meczem z Vitorią Guimaraes (0:1) w 4. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pod koniec rozgrzewki doszło do utarczek słownych pomiędzy piłkarzami francuskiego zespołu a kibicami tego klubu, którzy podeszli pod bandy reklamowe. W efekcie Evra kopnął w twarz jednego z fanów i został ukarany czerwoną kartką. W tym meczu miał pełnić rolę rezerwowego, ale po tej karze nie mógł nawet usiąść na ławce. To pierwsza sytuacja, kiedy piłkarz został ukarany czerwoną kartką przed rozpoczęciem meczu w tym formacie rozgrywek Ligi Europy (od sezonu 2009/10).

Zobacz także

- Zachowanie kibiców, którzy obrażali Patrice'a było karygodne, ale jest on na tyle doświadczony, że powinien wiedzieć, iż taka reakcja również jest niedopuszczalna - napisano w klubowym oświadczeniu.

36-letniemu Evrze grozi wysoka kara, która może dla niego oznaczać nawet koniec kariery. Kiedy w 1995 roku kibica kopnął grający w Manchesterze United Francuz Eric Cantona, nałożono na niego dziewięciomiesięczną dyskwalifikację. Komisja dyscyplinarna UEFA zbierze się 10 listopada i wówczas rozpatrzy całe zdarzenie.

RadioZET.pl/PAP/KS