Państwo Islamskie grozi zamachami podczas mistrzostw świata w Rosji

Krzysztof Sobczak
18.10.2017 09:03
MŚ 2018
fot. Sputnik/EAST NEWS

Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie bierze na cel piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. W mediach społecznościowych pojawiły się groźby zamachami w trakcie turnieju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Na opublikowanej grafice przedstawiono bojownika ISIS na tle stadionu w Wołgogradzie, gdzie odbędą się cztery mecze fazy grupowej. Mężczyzna trzyma w ręku karabin. W centralnej części umieszczono logo mundialu, a po prawej stronie bombę.

Rosjanie spodziewają się, że na turniej przyjedzie ok. miliona kibiców z całego świata. Przed miejscowymi władzami stoi więc trudne zadanie zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa; i to w kraju, w którym co pewien czas dochodzi do aktów terroru. W jednym z ostatnich, w kwietniu tego roku w Sankt Petersburgu, zginęło 15 osób.

Stadiony piłkarskie i wielkie turnieje nie pierwszy raz stały się obiektem zainteresowań dżihadystów. W listopadzie 2015 roku podczas towarzyskiego meczu Francja - Niemcy zamachowiec samobójca planował wysadzić się na stadionie Saint Denis, a dwóch kolejnych pod obiektem, kiedy tłum zacząłby uciekać w panice.

Atakami grożono także w trakcie Euro 2016. Ostatecznie podczas francuskiej imprezy do zamachu nie doszło, ale niespełna dwa tygodnie po nim zamachowiec wjechał TIR-em w tłum na promenadzie w Nicei. Zginęło 87 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Mistrzostw świata w Rosji odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca. W turnieju wystąpi m.in. reprezentacja Polski.

RadioZET.pl/Daily Mail/Sportowe Fakty/KS