Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Panika na stadionie w Angolii. Nie żyje 17 osób

11.02.2017 15:38
sport

Co najmniej 17 osób zginęło wskutek stratowania, a dziesiątki zostało rannych tuż przed meczem piłkarskim w mieście Uige w północnej Angoli. To kolejna tragedia do jakiej doszło w ostatnich latach w Afryce.

Angola panika stadion fot. screen/twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Służby medyczne, na które powołują się media, poinformowały, że kibice szturmowali bramy chcąc zobaczyć ligowe spotkanie między lokalnymi zespołami Santa Rita de Cassia i Libolo. Prezydent Angoli Jose Eduardo dos Santos zarządził dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny tragedii.

Dwa lata temu do podobnych zdarzeń doszło w Kairze. Wówczas w efekcie paniki oraz starć kibiców z policją śmierć poniosły 22 osoby.

W Europie największym echem odbiła się tragedia na brukselskim stadionie Heysel. 29 maja 1985 roku na oczach milionów telewidzów, w wyniku burd pseudokibiców Liverpoolu oraz Juventusu Turyn, zginęło 39 osób, a ponad 400 zostało rannych. Niektórzy zginęli w bezpośredniej walce między sympatykami obu zespołów, inni zgnieceni przez uciekających, a niektórzy zostali przygnieceni przez zawaloną trzymetrową ścianę.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń