PZPN zgromadził fortunę. Rekordowe przychody polskiej organizacji

29.10.2019 12:05
Zbigniew Boniek
fot. PAP

Polski Związek Piłki Nożnej to "finansowe eldorado" - napisał w poniedziałkowym wydaniu "Super Express". Okazało się, że piłkarska organizacja zarządzana przez Zbigniewa Bońka uzyskała przychody rzędu 240 milionów złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rekordowe przychody PZPN-u to nic innego jak zasługa dobrych wyników reprezentacji Polski i wywalczonego kolejnego awansu na wielką imprezę - Euro 2020.

PZPN zarobił fortunę. Rekordowe przychody polskiej organizacji

W 2018 roku Polski Związek Piłki Nożnej osiągnął największy zysk w swojej historii. Według portalu wirtualnemedia.pl największa organizacja sportowa w Polsce uzyskała przychody rzędu 240 milionów złotych.

Na ową kwotę składały się między innymi pieniądze z tytułu umów sponsorskich oraz sprzedaży praw telewizyjnych (około 110 milionów euro, co stanowi 45% całości przychodów). Sami sponsorzy zasilili PZPN 65 milionami.

W 2018 roku do kasy piłkarskiej centrali zarządzanej przez Zbigniewa Bońka trafiło również około 40 milionów złotych za udział piłkarzy w mundialu w Rosji. Aż 36 milionów zarobiono na sprzedaży wejściówek na mecze organizowane w Polsce.

Wzrosły jednak również wydatki. Na koszty realizacji zadań statutowych przeznaczono 202 miliony, zaś na bieżące działalności - 178 milionów złotych.

RadioZET.pl/Super Express, wirtualnemedia.pl