Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PZPN wydał komunikat ws. Wisły Kraków. Padła ważna deklaracja

08.01.2019 15:49
sport

Polski Związek Piłki Nożnej w oświadczeniu odniósł się do ostatnich doniesień dotyczących Wisły Kraków. Federacja zadeklarowała pomoc organom ścigania, które prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Wisła Kraków fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Polski Związek Piłki Nożnej stoi na stanowisku, iż ostatnie informacje dotyczące działań podjętych przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie oraz Policję są wyrazem troski o dobro Wisły Kraków i całej polskiej piłki. Jesteśmy przekonani, że działania te zmierzają wyłącznie do wyjaśnienia aktualnego statusu i ustabilizowania sytuacji klubu, co w naszej opinii będzie mieć pozytywny wpływ na budowane przez dziesięciolecia wizerunek i tradycję Wisły Kraków" - czytamy w oświadczeniu.

"Celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności funkcjonowania klubu, jak również wyeliminowania ewentualnych, niepożądanych nieprawidłowości, Polski Związek Piłki Nożnej, w tym organy licencyjne PZPN, deklarują pełną gotowość do współpracy z odpowiednimi organami państwowymi w tym zakresie" - dodano

Śledztwo i przeszukania w Wiśle Kraków

We wtorek TVN 24 poinformował o toczącym się śledztwie oraz przeszukaniach w 15 lokalach należących do klubu oraz członków byłego zarządu, w tym byłej prezes Marzeny Sarapaty. Postępowanie toczy się w sprawie działania na szkodę spółki, niegospodarności oraz niejasnych powiązań ze światem kibicowskim. Przedmiotem zainteresowania jest także tajemnicza umowa z inwestorami - Vanną Ly i Matsem Hartlingiem.

RadioZET.pl/PZPN/KS

Oceń