PZPN wydał komunikat ws. Wisły Kraków. Padła ważna deklaracja

Krzysztof Sobczak
08.01.2019 15:49
Wisła Kraków
fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Polski Związek Piłki Nożnej w oświadczeniu odniósł się do ostatnich doniesień dotyczących Wisły Kraków. Federacja zadeklarowała pomoc organom ścigania, które prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Polski Związek Piłki Nożnej stoi na stanowisku, iż ostatnie informacje dotyczące działań podjętych przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie oraz Policję są wyrazem troski o dobro Wisły Kraków i całej polskiej piłki. Jesteśmy przekonani, że działania te zmierzają wyłącznie do wyjaśnienia aktualnego statusu i ustabilizowania sytuacji klubu, co w naszej opinii będzie mieć pozytywny wpływ na budowane przez dziesięciolecia wizerunek i tradycję Wisły Kraków" - czytamy w oświadczeniu.

"Celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności funkcjonowania klubu, jak również wyeliminowania ewentualnych, niepożądanych nieprawidłowości, Polski Związek Piłki Nożnej, w tym organy licencyjne PZPN, deklarują pełną gotowość do współpracy z odpowiednimi organami państwowymi w tym zakresie" - dodano

Śledztwo i przeszukania w Wiśle Kraków

We wtorek TVN 24 poinformował o toczącym się śledztwie oraz przeszukaniach w 15 lokalach należących do klubu oraz członków byłego zarządu, w tym byłej prezes Marzeny Sarapaty. Postępowanie toczy się w sprawie działania na szkodę spółki, niegospodarności oraz niejasnych powiązań ze światem kibicowskim. Przedmiotem zainteresowania jest także tajemnicza umowa z inwestorami - Vanną Ly i Matsem Hartlingiem.

RadioZET.pl/PZPN/KS