Zamknij

PZPN z ogromną stratą finansową za 2020 rok. Padła konkretna kwota

18.08.2021 15:43
PZPN
fot. PAP

PZPN podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego przedstawił finansowe sprawozdanie za 2020 rok. Okazało się, że polska federacja z powodu pandemii koronawirusa zanotowała poważną stratę na kwotę powyżej 50 milionów złotych.

PZPN tuż przed środowymi wyborami nowego prezesa zaprezentował sprawozdanie finansowe za 2020 rok. Eugeniusz Nowak, który za kadencji Zbigniewa Bońka pełnił rolę wiceprezesa ds. organizacyjno-finansowych w pierwszych słowach wyjaśnił, że Polski Związek Piłki Nożnej w ubiegłym roku stracił 54 miliony złotych.

Związek tłumaczył, że mocno odczuł skutki pandemii koronawirusa, która zmusiła do nieoczekiwanych wydatków, które osiągnęły poziom 100 milionów złotych. Z tej kwoty PZPN na testy na koronawirusa wydał trzy miliony, a 48 milionów otrzymały kluby jak wsparcie solidarnościowe.

Cezary Kulesza wybrał wiceprezesów PZPN. Znamy nazwiska 

PZPN ujawnił sprawozdanie finansowe za 2020 rok. Związek z potężną stratą

Dla porównania w 2019 roku PZPN odnotował przychody w wysokości 280 milionów złotych. W zeszłym roku kwota była mniejsza i wyniosła 220 milionów. Jedną z przyczyn tej sytuacji był brak kibiców na meczach reprezentacji Polski.

Pierwsze zapowiedzi prezesa PZPN. "Musimy przeprowadzić zmiany, by się rozwijać"

Jednocześnie podkreślono, że bieżący rok zapowiada się dużo lepiej. Ma to związek z powrotem fanów na trybuny, a także występem biało-czerwonych na Euro 2020, co wiąże się z kolejnym zastrzykiem gotówki.

RadioZET.pl