Zamknij

Opublikowano listę nominowanych do jedenastki stulecia PZPN: To chyba jakiś żart

Maciej Walasek
24.02.2019 10:28
jedenastka stulecia
fot. PZPN

Dziennikarz „Przeglądu Sportowego” opublikował listę nominowanych do jedenastki stulecia PZPN. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w dokumencie obok takich nazwisk jak: Kazimierz Deyna, czy Zbigniew Boniek nie znaleźli się m.in. Rafał Murawski i Artur Jędrzejczyk.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

PZPN stworzył specjalną listę z okazji 100. rocznicy powstania. Dzięki niej Polski Związek Piłki Nożnej wyłoni najlepszą jedenastkę stulecia. Zestawienie wywołało ogromną burzę. Dokument opublikował dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, Maciej Szmigielski. Obok takich postaci, jak Kazimierz Deyna, Józef Młynarczyk, Ernest Wilimowski i Zbigniew Boniek, umieszczono również zawodników, którzy wydawałoby się, że niewiele przyczynili się do historycznych sukcesów polskiej piłki nożnej.

Zobacz także

Najlepsza jedenastka stulecia PZPN: Problem wyboru

Zamiast Marka Citko, Mirosława Okońskiego, na liście znajdziemy m.in. Rafała Murawskiego, Tomasza Jodłowca, Arkadiusza Milika i Artura Jędrzejczyka. Szmigielski nie zgadza się z kilkoma nominacjami.

- To chyba jakiś żart. PZPN wymyślił sobie, że Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Rafał Murawski lub Arkadiusz Milik powinni być kandydatami do jedenastki stulecia PZPN. Jak to w ogóle wygląda, Deyna, Buncol, Matysik i Jodłowiec? Lato, Lubański i Milik? – napisał na Twitterze.

Na post dziennikarza zareagował dyrektor departamentu komunikacji i mediów PZPN, Janusz Basałaj. Podkreślił, że lista ma charakter otwarty i w trakcie posiedzenia kapituły może się jeszcze zmienić.

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW