Zamknij

PZPN potwierdził nazwiska kandydatów w wyborach na prezesa

20.07.2021 10:13

Polski Związek Piłki Nożnej podał nazwiska kandydatów, którzy będą ubiegać się o fotel prezesa. Następcą Zbigniewa Bońka zostanie Cezary Kulesza lub Marek Koźmiński. Wybory odbędą się 18 sierpnia.

Cezary Kulesza, Marek Koźmiński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

PZPN w oficjalnym komunikacie potwierdził, że zgłoszone zostały tylko dwie wyżej wymienione kandydatury i obie spełniają wymagane warunki formalne. W ostatnich dniach sporo mówiło się jeszcze o byłym właścicielu Polonii Warszawa, Józefie Wojciechowskim, ale ten nie zdołał zebrać w terminie wymaganych rekomendacji.

Wybory PZPN 2021: Kulesza i Koźmiński kandydatami na prezesa

Tym samym o fotel prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej powalczą Kulesza i Koźmiński.

- Dziękuje za aż 40 rekomendacji w wyborach na prezesa PZPN. To dla mnie olbrzymie wyróżnienie i zobowiązanie. Jest to również wyraźny sygnał od całego środowiska - zarówno związków, jak i klubów - że łączy nas wspólna wizja rozwoju polskiego futbolu - napisał na Twitterze Kulesza.

Jego rywal publicznie nie zdradził, jaką liczbę rekomendacji uzyskał. Spekuluje się, że było to między 25 a 30.

loader

Wybory na prezesa PZPN odbędą się 18 sierpnia. O wyniku zdecyduje 118 delegatów, z czego 60 z wojewódzkich związków, 50 z klubów Ekstraklasy i 1. ligi, 3 ze stowarzyszenia trenerów, 2 z kobiecego futbolu i futsalu, 1 ze stowarzyszenia sędziów.