Zamknij

PZPN ograniczy mediom dostęp do piłkarzy reprezentacji Polski

Krzysztof Sobczak
17.10.2018 12:17
PZPN ogranicza dostęp mediów do piłkarzy
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Ze względu na brak kontroli i panujący w kadrze chaos Polski Związek Piłki Nożnej zmienia zasady współpracy z mediami - informuje Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego". Nie będzie już swobodnego dostępu do piłkarzy podczas zgrupowań.

Zagłosuj

Czy Jerzy Brzęczek będzie mógł w tym roku cieszyć się ze zwycięstwa?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zobacz także

- Na pewno pojawią się takie sytuacje i decyzje, za co z góry przepraszam i proszę o zrozumienie, kiedy uznam, że potrzebujemy ciszy. Nie należę do osób, które się zamykają i to samo nakazują piłkarzom, ale nie będziemy też robić z kadry cyrku - mówił na pierwszej konferencji prasowej Jerzy Brzęczek. Po porażkach z Portugalią i z Włochami selekcjoner wraz z PZPN-em uznali, że to odpowiedni czas, by zmienić zasady współpracy z mediami.

Do tej pory dziennikarze mieli swobodny dostęp do piłkarzy podczas zgrupowań. Mogli wchodzić do hotelu, umawiać się na rozmowy indywidualne i wywiady. Teraz już tak nie będzie. PZPN  wyznaczy jeden dzień na aktywność medialną, a pozostały czas będzie przeznaczony na pracę i wyciszenie.

- Dzień przed meczem z Włochami spotkałem się rano z chłopakami. Rozmawiałem na przykład z Kamilem Grosickim i zażartowałem, że już wyskakuje mi z lodówki. Wrócił do kadry i udzielił chyba z siedmiu wywiadów. Telewizja, internet, prasa – gdzie nie zajrzałem to rozmowa z „Grosikiem”. Oczywiście nie tyczy się to tylko jego. Generalnie jest tego za dużo - tłumaczył w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Zbigniew Boniek. Dodał, że te kwestie muszą zostać uporządkowane. - Przed meczem trzeba się skupić na grze, a nie wychodzić na boisko jak do tańca na weselu - podkreślił.

"Stare" zasady nie przeszkodziły jednak reprezentacji Polski w awansie do ćwierćfinału Euro 2016 oraz wywalczeniu kwalifikacji na MŚ 2018.

Brzęczek jeszcze bez zwycięstwa

Jerzy Brzęczek wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Do tej pory dwa razy zremisował i dwa razy przegrał. W tym roku będzie miał jeszcze dwie szanse na przerwanie tej serii - 15 listopada biało-czerwoni towarzysko zagrają z Czechami, a pięć dni później w Lidze Narodów z Portugalią. Będzie to pożegnalne spotkanie Polaków w dywizji A tych rozgrywek.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS