Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PZPN ograniczy mediom dostęp do piłkarzy reprezentacji Polski

17.10.2018 12:17
sport

Ze względu na brak kontroli i panujący w kadrze chaos Polski Związek Piłki Nożnej zmienia zasady współpracy z mediami - informuje Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego". Nie będzie już swobodnego dostępu do piłkarzy podczas zgrupowań.

PZPN ogranicza dostęp mediów do piłkarzy fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews
Zagłosuj

Czy Jerzy Brzęczek będzie mógł w tym roku cieszyć się ze zwycięstwa?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

- Na pewno pojawią się takie sytuacje i decyzje, za co z góry przepraszam i proszę o zrozumienie, kiedy uznam, że potrzebujemy ciszy. Nie należę do osób, które się zamykają i to samo nakazują piłkarzom, ale nie będziemy też robić z kadry cyrku - mówił na pierwszej konferencji prasowej Jerzy Brzęczek. Po porażkach z Portugalią i z Włochami selekcjoner wraz z PZPN-em uznali, że to odpowiedni czas, by zmienić zasady współpracy z mediami.

Do tej pory dziennikarze mieli swobodny dostęp do piłkarzy podczas zgrupowań. Mogli wchodzić do hotelu, umawiać się na rozmowy indywidualne i wywiady. Teraz już tak nie będzie. PZPN  wyznaczy jeden dzień na aktywność medialną, a pozostały czas będzie przeznaczony na pracę i wyciszenie.

- Dzień przed meczem z Włochami spotkałem się rano z chłopakami. Rozmawiałem na przykład z Kamilem Grosickim i zażartowałem, że już wyskakuje mi z lodówki. Wrócił do kadry i udzielił chyba z siedmiu wywiadów. Telewizja, internet, prasa – gdzie nie zajrzałem to rozmowa z „Grosikiem”. Oczywiście nie tyczy się to tylko jego. Generalnie jest tego za dużo - tłumaczył w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Zbigniew Boniek. Dodał, że te kwestie muszą zostać uporządkowane. - Przed meczem trzeba się skupić na grze, a nie wychodzić na boisko jak do tańca na weselu - podkreślił.

"Stare" zasady nie przeszkodziły jednak reprezentacji Polski w awansie do ćwierćfinału Euro 2016 oraz wywalczeniu kwalifikacji na MŚ 2018.

Brzęczek jeszcze bez zwycięstwa

Jerzy Brzęczek wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Do tej pory dwa razy zremisował i dwa razy przegrał. W tym roku będzie miał jeszcze dwie szanse na przerwanie tej serii - 15 listopada biało-czerwoni towarzysko zagrają z Czechami, a pięć dni później w Lidze Narodów z Portugalią. Będzie to pożegnalne spotkanie Polaków w dywizji A tych rozgrywek.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń