Zamknij

PZPN i Polsat z nową umową. Chodzi o mecze Pucharu Polski i 1. ligi

06.04.2020 18:01
Polsat i PZPN z nową umową Pucharu Polski i 1. ligi
fot. PAP/EPA

Polski Związek Piłki Nożnej i Telewizja Polsat w poniedziałek poinformowały o podpisaniu nowej umowy w sprawie praw telewizyjnych do Pucharu Polski i 1. ligi. Kontrakt oznacza, że rozgrywki będą pokazywane w Polsacie w latach 2021-2024.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polsat i PZPN zawarli nową umowę, dzięki której ci pierwsi w trzech kolejnych sezonach będą pokazywać przynajmniej 28 meczów Pucharu Polski, w tym wszystkie zaczynając od 1/8 finału. Dodatkowo kontrakt obejmuje spotkanie o Superpuchar Polski w każdym roku. Oprócz tego półfinały i finał będą transmitowane na kanałach otwartych. Jedynie PZPN będzie miał prawo do pokazywania meczów w internecie, które nie będą eksploatowane przez nadawcę.

- Prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych, wymagających czasach. Telewizja Polsat jeszcze raz pokazała, że można na nią liczyć nawet w trudnych do wyobrażenia okolicznościach. Dziś nie gramy, czekamy na opanowanie sytuacji, ale wiadomo, że w końcu normalne życie zwycięży i zwycięży też piłka. Polsat wywindował nie tylko telewizyjną rangę rozgrywek o Totolotek Puchar Polski i mistrzostwo Fortuna 1. Ligi na bardzo wysoki poziom. Pokazał też, że jest bardzo odpowiedzialnym i stabilnym partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej – mówił Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Jeżeli chodzi o mecze 1. ligi, to Polsat pokaże minimum 102 mecze i wszystkie trzy baraże o awans do Ekstraklasy. Niemal identycznie jak z Pucharem Polski, PZPN zachowa prawo do transmisji w sieci tych starć, które nie pojawią się w telewizji.

– Przedłużenie umowy z telewizją Polsat gwarantuje zachowanie świetnej jakości transmisji meczów rozgrywek Fortuna 1. Ligi, jak i również zapewnia pewną stabilizację finansową dla klubów uczestniczących w tych rozgrywkach w najbliższych latach. Ta umowa to potwierdzenie długofalowego partnerstwa z Grupą Polsat w kontekście budowania prestiżu i rozpoznawalności rozgrywek 1. Ligi – podkreślił Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

RadioZET.pl/polsatsport.pl