PSG lepsze od Liverpoolu w hicie piątej kolejki Ligi Mistrzów!

28.11.2018 22:58

PSG pokonało Liverpool 2:1 w hitowym spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Obie drużyny wciąż walczą o awans do fazy pucharowej.

PSG - Liverpool fot. PAP/EPA

Mecz sędziował Szymon Marciniak. Polski arbiter miał sporo pracy, mnóstwo komentarzy wzbudziła jego decyzja o przyznaniu rzutu karnego dla gości w końcówce pierwszej połowy, wykorzystanego przez Jamesa Milnera. Angielski pomocnik ustalił wówczas wynik meczu, wcześniej bramki dla PSG zdobyli Hiszpan Juan Bernat i Brazylijczyk Neymar.

W tej grupie jeszcze nic nie wiadomo. Lider Napoli ma dziewięć punktów, PSG - osiem, a finalista poprzedniej edycji Liverpool - sześć. Każda z wymienionych ekip zachowała szansę awansu do 1/8 finału.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ PSG - LIVERPOOL:

90. min.

Koniec meczu! PSG pokonało Liverpool 2:1!

90. min.

Teraz rzut wolny dla PSG. Neymar strzela... Broni Alisson.

89. min.

Rzut wolny. Shaqiri w pole karne, ale sędzia odgwizduje faul Van Dijka na Silvie.

88. min.

Długie zagranie na Salaha, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Thiago Silvą.

84. min

Nic z tego nie wyszło. Teraz kontratak PSG, Mbappe wpada w pole karne - strzela! Nad bramką.

82. min.

Kehrer wybija na rzut rożny.

81. min.

Neymar fauluje blisko pola karnego. Będzie szansa na dośrodkowanie dla Liverpoolu.

77. min.

Trzecia zmiana w Liverpoolu: Shaqiri za Milnera.

71. min.

Sturridge wchodzi na boisko. Zmienił Firmino.

69. min.

Rzut rożny dla gospodarzy. Neymar w pole karne... Marquinhos strzela! Broni świetnie Alisson!

65. min.

Zmiana też w Liverpoolu: Naby Keita za Wijnalduma.

64. min.

Dwie zmiany w PSG: Choupo-Moting i Dani Alves na boisku. Zeszli Cavani i Di Maria.

59. min.

Robertson dośrodkowuje z lewej strony - strzela głową Firmino! Obok bramki!

55. min.

Rzut rożny dla Liverpoolu. Milner w pole karne, ale dobrze interweniuje Silva.

50. min.

Mane na lewej stronie, zagrywa w pole karne, ale piłka pada łupem Buffona.

47. min.

Rzut wolny. Neymar w pole karne... Strzela Marquinhos, piłka w siatce, ale odgwizdany wcześniej spalony.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! PSG prowadzi z Liverpoolem 2:1!

45. min.

GOOOOOL!!! Pewny strzał! Buffon rzucił się w drugi róg!

45. min.

Milner...

45. min.

Di Maria faulował Mane w polu karnym. Początkowo Marciniak wskazał na rzut rożny, ale zmienił decyzję po konsultacji z asystentem.

45. min.

A teraz mamy rzut karny dla Liverpoolu!

37. min.

Świetny kontratak gospodarzy. Neymar zagrał na wolne pole do Mbappe, ten odegrał do środka do Cavaniego - strzał! Obroniony przez Alissona, ale piłka trafiiła do Neymara, który nie pomylił się w prostej sytuacji.

37. min.

GOOOOOL!!! PSG prowadzi 2:0!

34. min.

Żółta kartka dla Gomeza za faul taktyczny.

30. min.

Neymar do boku, tam jest Mbappe, zagrywa w pole karne... minął się z piłką Cavani. Zabrakło centymetrów.

24. min

Teraz ostre wejście Verrattiego. Żółta kartka.

22. min.

Salah w polu karnym - strzela w krótki róg! Obok bramki Buffona.

17. min.

Wijnaldum ukarany żółtą kartką za faul na Neymarze.

13. min.

Podanie Mbappe zablokowane przez Van Dijka, ale piłka trafia do Bernata, który strzałem z bliska pakuje piłkę do bramki.

13. min.

GOOOOOL!!! PSG prowadzi!

12. min.

Ładna teraz akcja gospodarzy. Neymar do Mbappe, ten strzela technicznie, ale wprost w ręce Alissona.

7. min.

Dośrodkowanie... Thiago Silva strzela głową! Broni Alisson, ale wcześniej odgwizdany spalony.

6. min.

Zaskakujący strzał Di Marii zza pola karnego... Z trudem broni Alisson!

5. min.

W odpowiedzi rzut rożny dla Liverpoolu, ale Salah za krótko dograł piłkę i oddala grę od własnej bramki PSG.

3. min.

Teraz piłka na wolne pole do Mbappe, ten wpada w pole karne - strzela! Zablokowany!

1. min,

Długa piłka na Cavaniego, ale reprezentant Urugwaju źle przyjął.

1. min.

Zaczęli!

20:57

Hymn Ligi Mistrzów przed nami.

20:57

Warto dodać, że sędzią tego spotkania jest Szymon Marciniak.