Real Madryt i Liverpool pierwszymi ćwierćfinalistami Ligi Mistrzów

06.03.2018 22:40

Real Madryt i Liverpool awansowały do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Królewscy" wyeliminowali PSG, a Anglicy uporali się z FC Porto.

Real - PSG fot. PAP/EPA

Paryżanie byli przed rewanżem w trudnej sytuacji - grali bez Neymara, a musieli odrobić dwubramkową stratę w rywalizacji z drużyną, która dwa razy z rzędu triumfowała w tych rozgrywkach. Ta sztuka im się nie powiodła.

W drugim spotkaniu tych ekip "Królewscy" byli zdecydowanie lepsi. Paryżanie tylko Areoli mogli zawdzięczać fakt, że nie przegrywali do przerwy. Po zmianie stron drogę do siatki wicemistrza Francji znalazł niezawodny Cristiano Ronaldo, a kwadrans później sytuację swojej drużyny skomplikował jeszcze Marco Verratti, który w absurdalnych okolicznościach obejrzał czerwoną kartkę. Włoch miał już "żółtko" na koncie, a i tak zdecydował się ruszyć z pretensjami do sędziego po faulu, którego nie było. Wynik w 80. minucie ustalił Casemiro.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Liverpool bezbramkowo zremisował z FC Porto i awansował do ćwierćfinału. W pierwszym meczu było bowiem aż 5:0.

W środę o ćwierćfinał zagrają Tottenham i Juventus oraz Manchester City i FC Basel.

Pełna relacja z meczu PSG - Real.

22:41

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+4 min.

KONIEC. Real w ćwierćfinale LM, a PSG znowu odpada w 1/8 finału!

W drugim meczu Liverpool zremisował z FC Porto 0:0 i to Anglicy pozostają w grze o trofeum.

90 min.

Sędzia doliczył aż cztery minuty.

90 min.

Mocne i celne uderzenie Isco, ale dobrze broni Areola.

89 min.

Dośrodkowanie Pastore ląduje za bramką Navasa. Słaba ta zmiana.

88 min.

W tym meczu nic już się niw wydarzy. PSG próbuje, ale kończy się to na indywidualnych wątpliwych popisach. Real też już nie forsuje tempa.

86 min.

Już nawet Ramos próbował szczęścia strzałem z ok. 35 metrów. Na wiwat.

85 min.

Kolejny były piłkarz Realu pojawia się w barwach PSG - Lassana Diarra w miejsce Mbappe.

84 min.

Kartka dla Cavaniego za nadepnięcie Casemiro.

83 min.

Fantastyczne podanie Casemiro do Ronaldo, ale ten przestrzelił. Przy okazji także obił słupek.

83 min.

Kolejny słupek, tym razem Vazqueza.

82 min.

Ostatnia roszada w Realu - Isco w miejsce Asensio.

80 min.

Kolejna strata w środku pola została ukarana. Tym razem błąd popełnił Pastore.

80 min.

GOOOOOOOOOOOOOL dla Realu! Casemiro po rykoszecie od Rabiot. 2:1 dla Realu!

78 min.

Żółta kartka dla Sergio Ramosa. Protesty nie pomogły.

77 min.

Pierwsza nieudana akcja Bale'a.

76 min.

Kolejne zmiany.
PSG: Draxler za di Marię
Real: Bale za Benzemę.

74 min.

Benzema i Ronaldo ruszyli dwóch na jednego. Francuz jednak połakomił się na gola i nie trafił.

72 min.

Pierwsza zmiana w Realu - Kroos w miejsce Kovacicia.

71 min.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL dla PSG! Casemiro strzelił bramkę Cavanim!

69 min.

Real się bawi - Asensio w słupek.

68 min.

Ładna akcja, ale Cavani za wcześnie ruszył do piłki i spalił.

67 min.

W tym momencie PSG jest już w beznadziejnej sytuacji. Musi zdobyć trzy gole grając 10 na 11.

66 min.

Czerwona kartka dla Verratiego! Głupie zachowanie Włocha, który zdenerwował się na sędziego, bo ten nie odgwizdał rzekomego przewinienia na nim.

64 min.

A tak padł jedyny jak na razie gol tego spotkania.

63 min.

Nieudany drybling Vazqueza. Real mądrze trzyma piłkę z dala od własnego pola karnego.

60 min.

Szczęśliwa interwencja Navasa po... wstrzeleniu piłki z lewej strony boiska.

60 min.

Paryżanie muszą się odkryć, a to jest wodą na młyn dla przyjezdnych. To może skończyć się kolejnym golem dla Realu.

59 min.

Pierwsza zmiana w PSG - Pastore za Mottę.

58 min.

Odpowiedź Cavaniego zablokowana.

58 min.

Ronaldo padł z głodu w polu karnym. Jedenastki nie ma, chociaż Portugalczyk ma inne zdanie na ten temat.

55 min.

Mbappe gra bardzo egoistycznie w tym fragmencie. Stara się okiwać trzech-czterech graczy i traci piłkę.

53 min.

W tym momencie PSG potrzebuje trzech gli, by doprowadzić do dogrywki.

52 min.

Alves oddał piłkę Asensio i jest gooooooooool dla Realu. Cristiano Ronaldo po centrze Vazqueza!

50 min.

Niecelny strzał Ronaldo.

50 min.

Fatalne uderzenie Motty. A był na 20. metrze na wprost od bramki.

49 min.

Na szczęście nie trwało to długo. Piłka już w grze.

48 min.

Race na trybunach i gra przerwana. Thiago Silva stara się uspokoić swoich kibiców.

47 min.

Od razu widać, że paryżanie odważniej wyszli na tę połowę. Oni nie mają nic do stracenia, muszą strzelać gole.

46 min.

Grają! Oba zespoły bez zmian.

21:47

Jesteśmy znów na Parc de Princes. Za chwilę początek drugiej połowy.

21:36

Wracamy za ok. kwadrans.

45+1 min.

KONIEC pierwszej połowy. Na razie bez goli. Podobnie jest na Anfiel, gdzie Liverpool gra z FC Porto.

45 min.

Sędzia doliczył minutę.

45 min.

Zabawna sytuacja - wybijający futbolówkę Navas trafił w głowę Cavaniego. Na jego szczęście piłka nie leciała w światło bramki.

45 min.

Za wysoka centra di Marii do Cavaniego. Piłka tylko musnęła czuprynę Urugwajczyka.

43 min.

Mbappe przegrał pojedynek z Navasem, a z rzutu rożnego nie było pożytku.

41 min.

Kilka szybkich podań wystarczyło, by w dobrej sytuacji znalazł się di Maria. Strzelał jednak prawą nogą i nie zaskoczył Navasa.

40 min.

Naiwny zwód Daniego Alvesa. Brazylijczyk uratował jednak piłkę dla swojego zespołu, choć znów było blisko kontry gości.

39 min.

Bardzo mocne, lecz niecelne uderzenie z dystansu Carvajala.

38 min.

100-procentowa szansa Benzemy! Pomylił się Marquinhos, Francuz ruszył sam na bramkę Areoli, ale przegrał pojedynek z golkiperem PSG.

37 min.

Ładna akcja Realu przerwana przez Silvę. Był jeszcze korner, jednak bez zagrożenia.

34 min.

Di Maria wygrał pojedynek z Marcelo, ale potem pokazał, że prawa noga nie jest jego wiodącą.

33 min.

Słabe dośrodkowanie, a potem faul Cavaniego.

32 min.

Kartka dla Kovacicia za faul od tyłu na di Marii.

32 min.

Ronaldo padł na murawę, machał rękami, ale sędzia pozostał niewzruszony.

30 min.

Gracze PSG długo rozrywają piłkę w środku pola, ale kiedy przychodzi do finalizacji akcji, za bardzo się spieszą, podejmują złe decyzje lub po prostu brakuje im precyzji.

28 min.

Nieudane dośrodkowanie Mbappe. Francuz cały czas szuka sobie miejsca na boisku.

27 min.

Za mocne podanie Ronaldo do Vazqueza. Na razie zupełnie niewidoczny jest jeden z bohaterów pierwszego meczu, Marco Asensio.

26 min.

Dobra centra di Marii, ale we własnym polu karnym rządzi Ramos.

26 min.

Di Maria po głowie rywala i jest rzut rożny.

25 min.

Indywidualna akcja Mbappe przynosi rzut wolny z ok. 30 m.

22 min.

Za mocne i niedokładne podanie Benzemy do Marcelo.

20 min.

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu - ukarany Verratii za faul na Casemiro.

20 min.

PSG na razie nie wygląda na zespół, który byłby w stanie wyeliminować obrońców tytułu. Większą inicjatywę przejawia Real.

18 min.

Znakomita szansa przed Ramosem! Dobre uderzeniem Hiszpana, ale jeszcze lepiej na linii zachował się Areola.

16 min.

Na spalonym Ronaldo. Doszło do małego spięcia CR7 z Alvesem - Brazylijczyk odepchnął lekko rywala, a ten próbował go kopnąć. Na razie bez konsekwencji.

14 min.

Pogubił się nieco Carvajal, który źle przyjmował piłkę na klatkę. Na jego szczęście czujnie zachował się Ramos i przyblokował Cavaniego.

21:01

12 min. Varane przedłużył dośrodkowanie, ale po kilku kolejnych podaniach Real stracił piłkę.

12 min.

Błyskawiczna kontra gości zakończona strzałem Benzemy. Był blok i jest rożny.

11 min.

PSG miało korner, ale centra di Marii była zbyt lekka i została wybita.

10 min.

Rykoszet, po którym Asensio mógł zaskoczyć Areolę. Ten jednak czujnie na linii.

7 min.

Trochę nerwów w polu karnym Realu. Marcelo i Kovacić mieli problem z wybiciem piłki.

5 min.

Nieudana szarża Mbappe.

3 min.

Można było oczekiwać, że to PSG od początku ruszy na rywala, ale na razie to przejezdni grają wysokim pressinigem i uniemożliwiają szybkie rozegranie piłki.

2 min.

Trochę walki w środku pola. Wszystko kończy faulem Verratti.

1 min.

Długie podanie do Cavaniego, ale ten był na spalonym.

1 min.

Grają!

20:43

Mecz poprzedzi minuta ciszy poświęcona zmarłemu w niedzielę Davide Astoriemu. Dziś poznaliśmy przyczynę śmierci kapitana Fiorentiny.

20:41

Piłkarze są już na murawie Parc de Princes. Spotkanie poprowadzi Niemiec Felix Brych.

20:40

To będzie wyjątkowy wieczór dla Karima Benzemy, który rozegra dziś setny mecz w Lidze Mistrzów.

20:25

Będziemy informować także o równolegle rozrywanym spotkaniu, w którym Liverpool zmierzy się z FC Porto. Dla Anglików to mecz z cyklu "koniecznych do rozegrania", bowiem na wyjeździe wygrali aż 5:0.

20:23

Real zagra dziś nie tylko o utrzymanie dwubramkowej przewagi z pierwszego spotkania (3:1), ale przede wszystkim o przedłużenie nadziei na uratowanie tego sezonu. "Królewscy" nie mają już szans na zwycięstwo w Primera Division, odpadli też z Pucharu Króla.

20:22

W nocy poprzedzającej mecz fani PSG robili wszystko, by pomóc swojej drużynie. Niestety, nie była to sportowa postawa, bowiem pod hotelem Realu odpalono petardy.

20:19

Real z kolei rozpocznie bez leczących ostatnio kontuzje Kroosa i Modricia, ale nie ma też Isco i Bale'a.

20:18

Tradycyjnie zaczynamy od składów. PSG zagra przede wszystkim bez Neymara, a jego miejsce zajmie były gracz... Realu, Angel di Maria.

20:16

Witamy i zapraszamy na relację z meczu rewanżowego 1/8 finału Ligi Mistrzów PSG - Real Madryt.