Gol last minute Angela Di Marii! Remis PSG z Napoli

24.10.2018 22:50

Do 93. minuty Napoli prowadziło z Paris Saint-Germain 2:1, ale kapitalne trafienie Angela Di Marii dało paryżanom jeden punkt. Mistrzowie Francji zajmują 3. miejsce w tabeli i muszą walczyć o awans do fazy pucharowej.

PSG - Napoli fot. PAP/EPA

Pierwsi gola zdobyli przyjezdni, których na prowadzenie wyprowadził Lorenzo Insgine. Gospodarze odpowiedzieli... samobójczym trafieniem Mario Rui po godzinie gry. W 77. minucie Włosi znowu byli bliżej zwycięstwa, a na listę strzelców wpisał się Dries Mertens. Kiedy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Neapolu, o swoim geniuszu przypomniał Angel Di Maria. Argentyńczyk przymierzył z narożnika pola karnego i pokonał Ospinę.

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński rozpoczęli ten mecz na ławce rezerwowych, ale obaj pojawili się na murawie Parku Książąt. Polski pomocnik otrzymał więcej czasu, kilka razy się pokazał z dobrej strony, ale też zanotował kilka strat. Milik zaraz po wejściu mógł zdobyć gola, ale po uderzeniu głową trafił w boczną siatkę.

Zapis relacji z meczu PSG - Napoli

23:02

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+6 min.

KONIEC MECZU! PSG - Napoli 2:2!

90+4 min.

Ostry faul Draxlera na Mario Rui i kolejna kartka.

90+3 min.

GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Cudowne trafienie Angela di Marii. Całą połowę go nie było, pojawił się i pięknie przymierzył z narożnika pola karnego!

90+3 min.

Za długo rozpoczynał grę Ospina i zarobił kartkę.

90+1 min.

Sędzia dolicza 5 minut.

90 min.

Mądrze grają Włosi - daleko od własnego pola karnego, pressingiem i szybko przecinają wszelkie akcje.

87 min.

Ostatnia zmiana w drużynie Napoli - za Callejona wchodzi Rog.

86 min.

Żółtą kartką ukarany Maksimović za wątpliwy faul na Diaby'm.

85 min.

I już było blisko! Centra z rzutu rożnego na głowę Milika i Polaka trafia w boczną siatkę.

84 min.

Niewiele brakowało, aby Mertens zdobył gola... głową.

To była jego ostatnia akcja - zmienia go Arkadiusz Milik!

83 min.

Ostatnia zmiana w PSG - w miejsce Verrattiego pojawia się Diaby.

82 min.

Mocne i celne uderzenie Neymara z rzutu wolnego, ale za bardzo w środek, by zaskoczyć Ospinę.

80 min.

Kartka dla Callejona za zablokowanie strzału z rzutu wolnego ręką.

79 min.

W tym momencie PSG ma problem, bo ma tylko 3 pkt. Napoli już 7.

77 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLA Napoli znów na prowadzeniu po golu Mertensa!

76 min.

Zmiana w PSG - Draxler za Cavaniego.

74 min.

Zieliński dobrze wypatrzył w polu karnym Callejona. Hiszpan był jednak na spalonym.

73 min.

Neymar próbował ograć pięciu zawodników. A mógł podać, bo było komu...

72 min.

Spadło tempo tego spotkania, jakby obie ekipy zbierały siły na jeszcze jeden zryw.

68 min.

Mertens "zawinął" po długim rogu, ale nieznacznie się pomylił.

64 min.

I teraz to gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce i starają się pójść za ciosem. Na razie te ataki nie są jeszcze frontalne, ale wyraźnie zarysowała się ich przewaga.

61 min.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Samobój Mario Ruiego! PSG - Napoli 1:1.

60 min.

Ładnie Zieliński rozprowadził akcję Napoli, ale finalnie Areola poradził sobie z uderzeniem z dystansu Hamsika.

58 min.

Strata Zielińskiego, która doprowadziła do kontry PSG. Cavani padł w polu karnym, ale jedenastki nie ma.

56 min.

Coraz groźniejsze ataki gospodarzy, a obrona Napoli coraz bardziej rozpaczliwa. Muszą coś zmienić, wyjść sprzed własnego pola karnego, bo wkrótce może się to źle skończyć.

53 min.

Piotr Zieliński na boisku! Na ławkę odesłany Lorenzo Insigne, który narzeka na jakiś uraz.

52 min.

Teraz Meunier niepokoił Ospinę. Kolumbijczyk wybija na rzut rożny, a sytuację wyjaśnia Koulibaly.

50 min.

Ładna akcja i bardzo groźny strzał Neymara. Ospina odbił przed siebie, pod nogi Cavaniego, ale ten na jego szczęście był na spalonym.

48 min.

Bardzo spokojny początek tej części gry. Piłkę mają paryżanie, a rywale ograniczają się póki co do przeszkadzania.

46 min.

Zaczynamy drugą połowę. Jedna zmiana w drużynie PSG - w miejsce Bernata pojawia się Kehrer.

45+2 min.

KONIEC pierwszej połowy. Wracamy za ok. kwadrans.

45+1 min.

Ruiz wywalczył piłkę przy linii końcowej boiska, zagrał do Insigne, a ten próbował uderzać po długim rogu. Nie trafił.

45+1 min.

Arbiter doliczył 2 minuty.

45 min.

Wydawało się, że po stracie gola PSG musi ruszyć do ataku, ale to Napoli gra mądrzej i konstruuje groźniejsze akcje. Thomas Tuchel będzie musiał wstrząsnąć swoją drużyną w szatni.

40 min.

Maksimović ofiarnie zablokował mocny strzał Di Marii i teraz cierpi. Będzie potrzebował chwili, aby dojść do siebie.

38 min.

Mbappe przegrał walkę oko w oko z Ospiną. To była najlepsza okazja PSG w tej połowie.

37 min.

Wyżśzy pressing gospodarzy, ale to nie daje im żadnego rezultatu. Włosi bardzo dobrze i odpowiedzialnie operują piłką.

35 min.

Anemiczny strzał Ruiza, a potem mocniejszy, ale równie niecelny Insigne. Paryżanie na razie nie pomysłu na odrobienie strat.

33 min.

Rui będzie musiał teraz bardzo uważać, bo właśnie zarobił żółtą kartkę za faul na Mbappe.

31 min.

29 min.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Insigne uciszył Parc de Princes! Kapitalne podanie Callejona.

28 min.

Dobry przechwyt Rabiot, ale potem pogubił się Neymar. Ostatecznie piłka pada łupek Ospiny.

26 min.

Osłabł napór PSG i teraz to goście doszli do głosu stwarzając groźniejsze akcje. Szczególnie dużo miejsca jest na skrzydłach. Kolejny strzał Callejona - celny, ale broni Areola.

24 min.

Poprzeczka! Rui wreszcie dobrze dograł do Mertensa, Belg przystawił nogę, ale uderzył odrobinę za wysoko.

22 min.

Mario Rui spróbował wysokiej wrzutki do niskich Insigne i Mertensa. Areola nawet się nie spocił.

20 min.

Allan zdecydował się na strzał z 30 metrów. Daleko było i do, i od bramki.

18 min.

Jeszcze dwa razy próbował Cavani, w obu przypadkach głową i obu przypadkach udało mu się jedynie musnąć piłkę swoją czupryną.

18 min.

Cavani znalazł się znakomitej sytuacji, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Ospinę.

16 min.

Zakotłowało się pod bramką Areoli.  Sędzia odgwizdał spalonego Callejona.

15 min.

Kolejny faul na Mertensie. Przewinił jego rodak Meunier.

14 nin.

Niecelny strzał Mbappe. Francuz miał mało miejsca, aby zmieścić piłkę w świetle bramki.

12 min.

Na razie gra toczy się głównie na połowie Napoli. Włosi nie potrafią wymienić kilku podań i wyjść z groźną akcją.

9 min.

Neymar znowu leży na murawie. Tym razem przewrócił go rywal, a nie kolega z zespołu. Kartka dla Mertensa.

7 min.

Odważna próba uderzenia z powietrza Cavaniego. Niecelnie.

5 min.

Już mamy pierwszą żółtą kartkę. Marquinhos ukarany za brutalny faul na Mertensie.

5 min.

Di Maria ośmieszył Allana, zagrał do Bernata i jest rzut rożny. Neymar dopiero teraz wraca na murawę, ale wciąż utyka.

3 min.

Neymar ma teraz problemy i jest opatrywany poza linią końcową boiska.

2 min.

Ładna akcja w środku pola Napoli, piłka dotarła wreszcie do Mario Rui, ale ten się pogubił narażając swój zespół na kontrę. Było groźnie, jednak Neymar i Cavani nie porozumieli się i przeszkodzili sobie w oddaniu strzału.

1 min.

Grają! Zaczęli gospodarze.

21:00

To będzie wyjątkowy mecz dla Edinsona Cavaniego, który właśnie z Napoli, po trzech sezonach, trafił do PSG.

20:57

Piłkarze wychodzą już na murawę. Za chwilę hymn Ligi Mistrzów.

20:51

Zakończyły się już pierwsze środowe mecze Ligi Mistrzów. Więcej o meczach Brugge - Monaco i PSV - Tottenham w linku.

20:13

Równolegle w grupie C toczyć się będzie spotkanie Liverpoolu z Crveną Zvezdą Belgrad.

20:04

Paryżanie stawiają na to, co mają najlepszego. Jest Neymar, jest Mbappe, jest Cavani, a to oznacza, że obrońcy Napoli będą musieli mieć się na baczności.

19:40

Spotkanie rozpocznie się za niespełna półtorej godziny, ale znamy już składy obu drużyn. Niestety, zgodnie z przypuszczeniami Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik nie znaleźli miejsca w wyjściowym składzie "Azzurrich".